reklama

Tříletý autista na tři dny zmizel. V momentě, kdy ho našli, pil bahnitou vodu z potoka

Tři dny poté, co zmizel teprve tříletý Australan Anthony „AJ“ Elfalak, chlapce vypátral v pondělí kolem půl dvanácté dopoledne místního času pilot vrtulníku pouhých 500 metrů od jeho domu. Dítě sedělo v potoce a pilo bahnitou vodu. AJ, který trpí autismem a nemluví, se ztratil při hraní si na verandě domu v Putty, asi 150 kilometrů severozápadně od Sydney.

reklama

Policie Nového Jižního Walesu zveřejnila záběry z okamžiku, kdy byl AJ spatřen. „Mám toho chlapce,“ hlásil důstojník do mikrofonu. Dítě sedělo v zakaleném potoce a pilo vodu.

Posted by Kelly Elfalak on Saturday, September 19, 2020

Chlapec byl dehydrovaný, promočený vodou z potoka a „trochu hubenější než obvykle“, ale jinak v pořádku, řekli jeho blízcí listu Daily Mail. AJ se s rodiči shledal u sanitky, která ho převezla do nemocnice Singleton na vyšetření. „Má vyrážku z plenek, pokousali ho mravenci, upadl, ale žije,“ sdělil médiím šťastný otec Anthony Elfalak. „Půjde do nemocnice na kompletní vyšetření. Nevím, jak dlouho tam zůstane,“ pokračoval „Jeho nalezení mě zachránilo před celoživotní bolestí,“ pravil otec.

The moment family of missing boy AJ Elfalak find out he's been found

"Katir khayrek, ya rab." (Translation: May there be more of your abundance/good will, oh Lord) This is the moment the family and friends of missing boy AJ Elfalak were told the three-year-old had been found alive after a major search in Putty. The toddler had gone missing from the property in the Hunter region on Friday. His grandmother, Jameela, lost her husband three to four months ago, and couldn't bear the thought of losing her grandson as well. "Now I want to take the black off," she said after hearing the news that AJ had been found. "She wants to take the black off. You know, it's a Lebanese tradition that you wear black (after someone dies)," said AJ's godfather Alan Hashem. "Now is a time to celebrate because she honestly feels that her husband was overlooking and protecting AJ." More: 7news.link/2WXHfEo 7NEWS at 6pm. #Putty #7NEWS

Posted by 7NEWS Sydney on Sunday, September 5, 2021

Elfalak si myslí, že AJ chtěl prozkoumat okolí místa, na které se rodina před třemi měsíci přestěhovala. „Děkuji za vládu, za policii, svým přátelům, sestřenici, sestrám a své rodině. Děkuji všem a každému, kdo se za nás modlil,“ řekla chlapcova matka Kelly.

„Byla to větší úleva než všechno ostatní. Čím déle to trvalo, tím větší obavy jsme měli. Skutečnost, že našel vodu a zjevně ji pil, mu pomohla přežít,“ sdělila policistka Tracey Chapmanová. Dodala, že vyšetřování toho, co se během tří dnů s chlapcem dělo, bude pokračovat.

Kamerová záhada

AJ trpí autismem a málokdy se od matky vzdálí, proto si jeho blízcí připouštěli i možnost, že mohl být unesen. Rodinný přítel a chlapcův kmotr Alan Hash byl v době, kdy se AJ ztratil, na zahradě. Prý si všiml, že někdo manipuloval s bezpečnostními kamerami nad odlehlou silnicí před domem. Podle něj zmizení dítěte spadá do čtyřhodinového okna záznamu, který nyní chybí.

„Máme záběry z dnů předtím a potom, ale ne z doby zmizení. Víte, co je ještě znepokojivější? Nainstalovali jsme ji tak vysoko, že se s ní nedá jednoduše manipulovat, a měli jsme dva mechanismy ukládání –⁠ cloudové úložiště a fyzické úložiště – a v tomto časovém úseku žádná data nejsou,“ prozradil Hash.

Tagy:

Hlavní zprávy

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!
Pořady

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových
360°

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama