reklama

Trump nevypadá dobře, je strnulý a na videu lape po dechu, analyzuje jeho stav lékařka

Americký prezident Donald Trump v pondělí večer opustil Národní vojenské zdravotnické centrum Waltera Reeda a hned poté zamířil do Bílého domu. Na balkoně zasalutoval vojákům a sundal si roušku. Podle doktorky Zoe Norrisové, která jeho stav analyzovala, prezident nevypadá vůbec dobře, píše portál Daily Mirror. Zalapal podle ní po dechu a byl nepřirozeně narovnaný.

reklama

Podle lékařky Norrisové v jedné chvíli Donald Trump zalapal po dechu, aby se mohl pořádně nadechnout. „Nevypadá dobře,“ uvedla podle portálu lékařka. Odkazovala se na video amerického prezidenta na balkoně Bílého domu. „Když se na něj podíváte, není to člověk, kterému by bylo dobře,“ myslí si.

„V jednom okamžiku otevře ústa, aby se nadechl a pokusil se udržet ty plíce o něco ,plnější‘, než je obvyklé,“ popsala lékařka. Že se necítí dobře, lze prý vyčíst i z jeho postoje. „Je velmi vypnutý, jeho ramena jsou dost rovná, protože se snaží udržet plíce mírně nafouknuté a nenechat je ,skříplé‘,“ dodala.

Trump přidal na svůj twitterový účet i prohlášení, kde vyzval Američany, aby se nemoci nebáli. „Nenechte (koronavirus) ovládnout vaše životy. Je mi lépe a možná jsem imunní. Nevím,“ vzkázal.

Za projev ale schytal kritiku. „Byl jsem zděšený, když řekl, že by se koronaviru neměli lidé bát,“ reagoval William Schaffner, profesor preventivní medicíny a infekčních nemocí na Vanderbilt University Medical Center v Nashvillu. „Jedná se o virus, který je třeba respektovat a bát se ho,“ doplnil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama