reklama

Trump nevypadá dobře, je strnulý a na videu lape po dechu, analyzuje jeho stav lékařka

Americký prezident Donald Trump v pondělí večer opustil Národní vojenské zdravotnické centrum Waltera Reeda a hned poté zamířil do Bílého domu. Na balkoně zasalutoval vojákům a sundal si roušku. Podle doktorky Zoe Norrisové, která jeho stav analyzovala, prezident nevypadá vůbec dobře, píše portál Daily Mirror. Zalapal podle ní po dechu a byl nepřirozeně narovnaný.

reklama

Podle lékařky Norrisové v jedné chvíli Donald Trump zalapal po dechu, aby se mohl pořádně nadechnout. „Nevypadá dobře,“ uvedla podle portálu lékařka. Odkazovala se na video amerického prezidenta na balkoně Bílého domu. „Když se na něj podíváte, není to člověk, kterému by bylo dobře,“ myslí si.

„V jednom okamžiku otevře ústa, aby se nadechl a pokusil se udržet ty plíce o něco ,plnější‘, než je obvyklé,“ popsala lékařka. Že se necítí dobře, lze prý vyčíst i z jeho postoje. „Je velmi vypnutý, jeho ramena jsou dost rovná, protože se snaží udržet plíce mírně nafouknuté a nenechat je ,skříplé‘,“ dodala.

Trump přidal na svůj twitterový účet i prohlášení, kde vyzval Američany, aby se nemoci nebáli. „Nenechte (koronavirus) ovládnout vaše životy. Je mi lépe a možná jsem imunní. Nevím,“ vzkázal.

Za projev ale schytal kritiku. „Byl jsem zděšený, když řekl, že by se koronaviru neměli lidé bát,“ reagoval William Schaffner, profesor preventivní medicíny a infekčních nemocí na Vanderbilt University Medical Center v Nashvillu. „Jedná se o virus, který je třeba respektovat a bát se ho,“ doplnil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Další články
reklama
reklama