reklama

Trump se na Facebook nevrátí, rozhodla rada. Našel si jiný způsob, jak komunikovat

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump se na Facebook zatím nevrátí.
Zdroj: AP

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump se na Facebook zatím nevrátí. Ve středu o tom rozhodla kontrolní rada této sociální platformy. Ta exprezidenta zablokovala kvůli údajnému šíření dezinformací a podněcování k násilí. Jen den před verdiktem Facebooku spustil Trump svůj vlastní blog. Krok Facebooku je podle něj ostudný a bere mu právo na svobodu slova.

reklama

„Přímo od stolu Donalda Trumpa“. Tato věta doprovází video o spuštění nového blogu bývalého amerického prezidenta. Jeho komentáře mohou uživatelé sdílet na Twitteru nebo Facebooku. Právě zmíněné sociální sítě zablokovaly účet Donalda Trumpa po lednovém útoku jeho příznivců na Kapitol.

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump se na Facebook zatím nevrátí.
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump se na Facebook zatím nevrátí.
Zdroj: AP

Spuštění blogu přišlo den před klíčovým rozhodnutím kontrolní rady Facebooku o obnovení účtu exprezidenta. „Škoda, která může vzniknout obnovením účtu Donalda Trumpa, bude obrovská,“ řekla členka kontrolní rady Facebooku Jessica J. Gonzalesová.

K tématu

Od svého lednového rozhodnutí platforma dokonce mazala příspěvky, na nichž se exprezident pouze objevil. Jako třeba v případě videa, na kterém vede rozhovor se svou snachou Larou Trumpovou. „To, že nás lidé kritizují, neznamená, že děláme něco špatně. Je to o neshodě kolem toho, kde nastavit hranice svobody slova v on-line prostředí,“ sdělil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.

Ve středu Facebook informoval, že kontrolní rada rozhodla pokračovat v blokaci Trumpa. „Naprostý úpadek a ostuda naší země. Svoboda slova byla prezidentovi USA odebrána, protože radikální levicoví blázni se bojí pravdy, ale pravda stejně vyjde najevo – větší a silnější než dřív. Lidé naší země to nestrpí. Tato zkorumpovaná sociální média musí zaplatit politickou cenu,“ reagoval exprezident v oficiálním prohlášení.

Snaha umlčet konzervativce?

Kritici v tom ale vidí snahu technologických gigantů umlčet konzervativce. O Trumpově účtu rozhoduje rada, která se podle nich staví do pozice nejvyššího soudu a proti verdiktu se exprezident nemůže odvolat. V této souvislosti Twitter zdůraznil, že na své platformě Trumpovi účet neobnoví ani v případě, že by se vrátil do Bílého domu.

Donald Trump v rozhovoru s americkou moderátorku Candace Owensovou poprvé připustil svou kandidaturu v prezidentských volbách roku 2024. „Jsem naprosto nadšen. Těším se, až přijde ten pravý čas a já učiním oznámení. Jak víte, teď je ještě brzy. Myslím si ale, že lidé budou velmi šťastní,“ řekl Trump.

K tématu

Tagy: sociální sítě Facebook Twitter Mark Zuckerberg účet USA Donald Trump kandidatura exprezident blog
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Domácí

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Další články
reklama
reklama