Tunis

Výpis příspěvků ke štítku „Tunis“

Žena zadržená v Tunisku bude nejspíše souzena tamními úřady. Hrozí jí vyšší trest než v ČR

Další posun nastal v případu ženy z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. K činu se následně tamním policistům přiznala. Celou záležitost začali řešit také ostravští kriminalisté. Podle informací KRIMI Zpráv však soud nejspíše proběhne v severoafrické zemi. Tělo zemřelého muže bylo převezeno do Česka, lékaři již provedli soudní pitvu.

Zvrat případu v Tunisku: Češka měla vraždu muže plánovat ještě před odjezdem na dovolenou

V případu mrtvého turisty v Tunisku se objevují nové informace. Podle mluvčího tamního soudu třiapadesátiletá žena vraždu manžela plánovala ještě před odjezdem na dovolenou. Podle dosavadního vyšetřování ho měla udusit a sama se k tomu potom přiznala. Obviněná žena je ve vazbě a zatím není jasné, jestli bude souzena v Tunisku, nebo v České republice.

Peklo pro něžné pohlaví. Ženské věznice v Tunisku provází mučení, sebevraždy i výkaly v cele

Peklo přizpůsobené něžnému pohlaví. Tak jsou popisovány ženské věznice v Tunisku, kde se setkají pachatelky závažných zločinů, rebelky proti islámu či politicky nepohodlné aktivistky. Za mřížemi podle svědectví neziskových organizací i samotných vězenkyň často docházelo k šikaně ze strany dozorců, mučení, užívání drog či pokusům o sebevraždu. „V celách jsme s dalšími vězenkyněmi jedly jídlo, modlily se, sledovaly televizi nebo si ulevovaly v dřepících toaletách. Jednou se ale záchody ucpaly a přetekly až do cely,“ popsala jedna z žen pro web Nawaat.

Nezmůžeme nic, musí se počkat. Zadrženou Češku čeká soudní slyšení, tuniské úřady mlčí

Dovolená v Tunisku vyústila v tragédii s nejistou dohrou. Češce, která byla zadržena po úmrtí manžela, nezbývá v praxi nic jiného než počkat na první slyšení před soudem. Podle advokátky Jany Rejžkové má tuniská strana celý případ pod svou kontrolou a v této fázi nemusí ani komunikovat s českými úřady. Podrobnosti o stavu Češky, průběhu vazby ani další podrobnosti o vyšetřování tak stále nejsou k dispozici. „Jediné, co Tunisko musí, je vydat tělo k repatriaci do ČR,“ zdůraznila znovu Rejžková.

Další směřování případu úmrtí Čecha v Tunisku. Zaorálek zmínil podobnost s kauzou Kramný

V tuniském Monastyru zemřel tento týden během svého dovolenkového pobytu šedesátiletý muž z Ostravy. Jeho žena ho našla v hotelovém pokoji. Krátce na to ji ale zadržela tuniská policie, která případ vyšetřuje. Příbuzná páru tvrdí, že jí tuniské ani české úřady nechtějí o osudu jejích blízkých sdělit žádné podrobnosti. Jaké kroky budou následovat, přiblížil pro CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Podle něj by případ měla řešit jen česká policie.