reklama
CNN Prima News turistika

turistika

Výpis příspěvků ke štítku „turistika“

Skomírající hotely se snad dočkají otevření. Mnohé z nich už ale sezona nezachrání

Ubytovací zařízení by se mohla otevřít 24. května. Původně se mluvilo o výrazném omezení jejich kapacity, hoteliéři se proto dokonce obrátili na Nejvyšší správní soud. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale slíbil, že bude na vládě usilovat o to, aby zařízení mohla provoz obnovit v plném rozsahu. Hoteliéři ovšem nečekají, že by se turisté vrátili v takové intenzitě, na jakou byla například Praha v předcovidovém období zvyklá.

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život

Horská služba musela pod Lysou horou v Beskydech v neděli zachraňovat z hlubokého sněhu pár, který se vydal na túru do hor oblečen spíše jak na nákupy do obchodního centra. „Už pomalu vzdávali boj o život,“ uvedl člen Horské služby. Nejde o první takový případ. Je nezbytně nutné, aby lidé s sebou do hor brali i rozum, varují záchranáři. O případu informoval Týdeník policie.

Poskytuje Madeira vysněnou dovolenou bez koronaviru, jak tvrdí? Zajeli jsme to ověřit

Na ostrově Madeira dbají na preventivní opatření s ohledem na COVID-19. Jedná se o relativně malé území s omezenou kapacitou nemocničních lůžek, proto si úřady nemohou dovolit, aby se nákaza začala šířit. Všichni turisté musí při příletu podstoupit test, který však financuje tamní vláda. Pokud jsou zdraví, mohou si užívat dovolenou na pohádkovém místě téměř bez turistů. Počítat je nutné i s nošením roušek v určených prostorách.

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

reklama