CNN Prima News turistika

turistika

Výpis příspěvků ke štítku „turistika“

Smrt českého turisty v Peru: Lékař si stěžuje na hororové podmínky, kamarád to ale vyvrací

19. srpna 2022 11:36

Český turista v Peru, o jehož smrti na sociálních sítích informoval tento čtvrtek epidemiolog Rastislav Maďar, zemřel již začátkem července. Informaci CNN Prima NEWS potvrdilo tuzemské ministerstvo zahraničí. Maďarova slova o hrozivých podmínkách hospitalizace navíc rozporuje muž, který podle svých slov se zesnulým v Peru byl.

Turisty na hoře Kriváň zasáhl blesk, jeden člověk zemřel, další je v nemocnici

15. srpna 2022 17:52

Skupinu turistů z Polska zasáhl na hoře Kriváň v pondělí odpoledne blesk, informovala Zuzana Hopjaková, mluvčí společnosti Air Transport Europe, která v zemi provozuje vrtulníkovou záchranku. Na místě zemřel jeden muž. Dalšího zraněného turistu, kterého zásah bleskem odhodil a který utrpěl úraz páteře, ve stabilizovaném stavu vrtulník dopravil do nemocnice v Popradu.

Startuje nový pořad Prima Česko. Nabídne tipy na výlety a ukáže nejkrásnější místa země

29. března 2022 14:12

Česku se přezdívá srdce Evropy a jen málokomu tato krásná země nepřirostla k srdci. A i když se Česko neřadí k těm největším zemím světa, vidět na vlastní oči všechny přírodní krásy a kulturní i historické památky by byl pro jednoho člověka nadlidský výkon. Reportéři CNN Prima NEWS to ale budou každou neděli dělat za vás. A nadělí vám i úžasné tipy na výlety, které nadchnou celou rodinu. Prima Česko startuje už tuto neděli 3. dubna v 8:25.

Papež: Covidový semafor neodpovídá realitě. Bez angličtiny jste v zahraničí bezmocní

12. ledna 2022 10:11

Covidový semafor dlouhodobě neodpovídá tomu, jak na tom ve skutečnosti země z hlediska nákazy jsou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Dodal, že zahraniční turistika není nebezpečná, ale cestování je aktuálně mnohem komplikovanější obzvlášť pro ty, co neumí anglicky.

Češi musí zrušit výlety do Rakouska. Vídeň během lockdownu zakáže vstup turistům

19. listopadu 2021 15:54

Rakousko po dobu plošné koronavirové uzávěry zakáže vstup do země za účelem turistiky. Informoval o tom oficiální portál cestovního ruchu. Rakouská vláda po jednání s hejtmany oznámila, že po nedávných rekordních počtech nových nákaz koronavirem spustí od pondělí plošnou uzávěru. Lockdown bude trvat nejméně deset dní, maximálně dvacet.