CNN Prima News turistika

turistika

Výpis příspěvků ke štítku „turistika“

Okolí amerického jezera Tahoe zažívá invazi medvědů. Lesní šelma se uvelebila v apartmánu

Čím dál smělejší medvědi. S takovým problémem se potýkají správci parků v blízkosti jezera Tahoe, které se rozprostírá na hranici mezi americkými státy Nevada a Kalifornie. Zvířata neváhají vlézt až k obydlím místních, hledat potravu v popelnicích či prozkoumat vnitřek nehlídaného vozidla. Některé mohutné lesní šelmy jdou dokonce ještě dál. Svědkem takové události byl i muž, do jehož apartmánu pronikl medvěd baribal. Celou situaci zachytila bezpečnostní kamera. O případu nezvaného návštěvníka informuje web Daily Mail.

Trendy letní dovolené PŘEHLEDNĚ: Nejen Chorvatsko. Co nabízí „štiky“ a skokani roku?

Turecko, Bulharsko či Tunisko. Právě tyto tři destinace budou podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR patřit mezi „štiky“ letošního léta. Zájem je jako každoročně i o Chorvatsko či Španělsko. Češi ale nespoléhají pouze na tradiční destinace a objevují i ty nové a exotičtější. Mezi skokany roku se tak řadí například Omán, Jordánsko, Albánie, Černá Hora i Madeira, kam se nebojí odcestovat ani rodiny s dětmi. Co mohou země turistům nabídnout? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Turisty na hoře Kriváň zasáhl blesk, jeden člověk zemřel, další je v nemocnici

Skupinu turistů z Polska zasáhl na hoře Kriváň v pondělí odpoledne blesk, informovala Zuzana Hopjaková, mluvčí společnosti Air Transport Europe, která v zemi provozuje vrtulníkovou záchranku. Na místě zemřel jeden muž. Dalšího zraněného turistu, kterého zásah bleskem odhodil a který utrpěl úraz páteře, ve stabilizovaném stavu vrtulník dopravil do nemocnice v Popradu.