Smutný příběh týraného Chase: O štěňátko nemá nikdo zájem, nechápou pracovníci útulku

Týrané štěně Chase, kterému někdo obvázal drát kolem genitálií a ono pak dlouhou dobu bojovalo o život, stále čeká v útulku na svou novou rodinu. I když by už nového majitele potřebovalo, nikdo o něj nemá zájem. Chase už je však zdravotně úplně v pořádku.

Příběh šestiměsíčního křížence Jack Russel teriéra Chase tehdy dojal asi každého. V útulku si dokonce z budoucích majitelů týraného štěněte mohli vybírat a všechno nasvědčovalo tomu, že až se pejsek uzdraví, nebude problém ho ihned umístit do nové rodiny. Jenže opak je pravdou. Zájemci začali od Chase dávat ruce pryč. „Nás samotné vlastně dost překvapilo, že když už Chase konečně mohl hledat dočasný domov, tak zájem nebyl tak enormní, jako byl ve chvílích, kdy se ještě léčil a spousta lidí psalo, jak by takového pejska domů chtěli,“ konstatovala vedoucí útulku AniDef Žim Adéla Zahradníčková.

Psa je možné vzít do dočasné péče

Proč zájem o pejska opadl, si v útulku vysvětlit neumí. Z Chase, který se dříve bál mužů a nebyl vhodný k dětem, se ale od té doby stal mazlíček, který je vhodný téměř do každé rodiny. „Je to hodně hravý pejsek plný radosti,“ popsala Zahradníčková.

Chase už je po zdravotní stránce úplně v pořádku, a dokonce už nemusí jezdit ani na veterinu. Překážkou pro nové majitele může být jen to, že Chase zatím nemůže nikdo plně adoptovat. Noví páníčci si ho ale zatím mohou vzít do dočasné péče. Čeká se totiž na to, až policie jeho případ uzavře. „Byl ztotožněn poslední majitel. V současné době probíhají výslechy zúčastněných osob a další úkony vedoucí k objasnění celé události,“ konstatovala mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová.

Pachateli hrozí až šest let za mřížemi

Pachateli je už ale policie nejspíš na stopě. I redakci CNN Prima NEWS se totiž podařilo najít poslední majitelku pejska, jež dokonce prozradila, kdo měl Chaseovi ublížit. „Mám přítele a ten má bráchu a ten jeho syn. Asi patnáct mu bude. Je v dětským domově,“ nastínila majitelka Chase. Toho, že pejskovi ubližuje, si prý nevšimla. Pomoc zavolala až ve chvíli, kdy viděla, že Chase krvácí. Za týrání zvířat teď pachateli hrozí až šest let za mřížemi.

„Zasloužil by si už nějaký stabilní domov plný lásky a pozornosti,“ dodala Zahradníčková. Pokud byste Chaseovi chtěli nabídnout teplo domova, stačí kontaktovat útulek AniDef Žim.

Tagy:
policie rodina domov útulek hledá domov týraný pes John Russell