CNN Prima News událost

událost

Výpis příspěvků ke štítku „událost“

Hrdinné momenty války na Ukrajině: Sprostí vojáci, kamikaze i vlastenec Zelenskyj

27. února 2022 22:06

V noci na čtvrtek propukla na Ukrajině válka. A jak už to tak bývá, v těžkých časech se zpravidla láme charakter. Sociálními sítěmi se šíří desítky příběhů, které popisují hrdinné chování ukrajinských vojáků i prostých obyvatel. Příkladem jde i sám prezident Volodymyr Zelenskyj, který zůstává v obléhaném Kyjevě a řídí tam obranu. Ve městě zůstává i starosta Vitalij Kličko.

„Z 38 koček bylo 16 mrtvých, v dalším bytě měla 3 psy," popisuje situaci z Ústí žena, která vše objevila

18. listopadu 2019 15:05

V bytě v Ústí nad Labem bylo v neděli nalezeno celkem 38 koček, z nichž bylo 16 již mrtvých. Do bytu v Zolově ulici policisty a krajskou veterinární správu zavolala paní Jaroslava, která pracuje jako dobrovolník a dočaskářka pro spolek Dočasky DeDe. S paní Monikou, která je nyní podezřelá z trestného činu týrání zvířat, za což jí hrozí až pětileté vězení, se zná už delší dobu.

Na Nehvizdské voříškiádě zazářily nejen tváře Primy

27. srpna 2019 15:00

Přišli jsme, viděli jsme, podpořili jsme a pomazlili všechny voříšky, kteří se o víkendu zúčastnili Nehvizdské voříškiády. Majitelé a jejich pejsci se sem přišli utkat o titul nejkrásnějšího křížence. V jednotlivých kategoriích soutěžilo několik desítek psů. Akce se konala na podporu nadačního fondu Mathilda, kam výtěžek z ní putuje. I návštěvníci si mohli vyzkoušet, jaké to je, být odkázaný pouze na vycvičeného chlupáče.

Kanada zakázala držet kytovce v zajetí pro zábavu

21. června 2019 00:00

Zábavní průmysl fungující na držení zvířat v zajetí utržil další ránu. Kanadští zákonodárci minulý týden schválili zákaz držení velryb, delfínů a sviňuch v zajetí zábavních parků. Návrh zákona s trefným názvem „Osvoboďte Willyho“ si získal zdrcující podporu parlamentu.