CNN Prima News údolí

údolí

Výpis příspěvků ke štítku „údolí“

Na dudy tu hrával Satan a na objevení stále čeká poklad. Podívejte se do údolí říčky Šembery

Údolí říčky Šembery nedaleko středočeských Doubravčic sice nepatří mezi hojně vyhledávané turistické atrakce kraje, i tak má ale své kouzlo. Na své si tu přijdou jak milovníci krásné romantické přírody, tak dávné historie. A nejen to. Odjakživa bylo toto místo spjato i s trampingem a vůbec prvními trampy. Jak by taky ne. Právě tady se nachází jedna z nejstarších chatových osad v republice.

Ráj dobrého jídla, zábavy i odpočinku. Vydejte se s Exclusive Tours do Španělska

Za hory, za doly šumí moře pod moly, tam kde se k zemi sklání pyrenejská údolí... Španělsko je země, která se člověku vryje do srdce a usadí se mu v žaludku. Nebojíme se říct že na trvalo. Pyreneje jsou hranicí země zaslíbené pro všechny, kdo mají rádi život se všemi jeho radostmi - zábavou, veselím i dobrým jídlem. A kdo se rozhodne, že se vydá právě sem, nebude litovat. Ty největší krásy ve Španělsku můžete objevovat třeba s Exclusive Tours.

Připomíná procházku rájem: Údolí Peklo nabízí skalní byty i panenskou přírodu

Další cesta v pořadu Prima Česko vedla do Pekla, ale netřeba se bát, byla to spíš procházka rájem. Romantické údolí mezi obcí Zahrádky a Českou Lípou bývá na jaře poseté bledulemi, ale spoustu krásy tu najdete, i když odkvetou. Návštěvníky fascinují zdejší skály, do nichž si předci vytesali součásti svých obydlí, které sloužily především k hospodářským účelům.

Cesta do středověku: Šlakhamr návštěvníkům přibližuje taje kovářského řemesla

Další díl pořadu Prima Česko diváky přenesl o stovky let zpět za mistry černého řemesla. Tak se od nepaměti říká kovářům. A kde byli jako doma? Přece v hamrech. Jedna unikátní a stále funkční mechanická kovárna se ukrývá v údolí řeky Sázavy na Žďársku. Když se tam rozžhaví výhně a dá do pohybu ohromné kladivo poháněné vodou, nejeden návštěvník se zapotí.

Jak se rodí křehká krása. Křišťálové údolí odhaluje staletou tradici sklářských mistrů

České sklo je ve světě stále pojmem, podobně jako třeba české pivo. Mistři skláři pokračují ve staleté tradici a udržují své řemeslo při životě. Na to, jak z kusu žhavé hmoty ve chvilce vykouzlí nádhernou sklenici nebo vázu, se ostatně můžete podívat na vlastní oči. Díky projektu Křišťálové údolí na Liberecku máte možnost navštívit bezmála sedm desítek míst, kde se rodí křehká krása.

Fascinující podívaná: Dávná říční údolí i majestátní sopky. Mapa do detailu ukazuje Mars

Nekonečné rudé pláně, rozložité vulkány, pozůstatky dávných řek a jezer i krátery po dopadu meteoritů si lze do detailu prohlédnout na nové globální mapě Marsu, kterou vytvořili odborníci ze Spojených arabských emirátů (SAE). Mapa se skládá z více než tří tisíc snímků, které pořídily přístroje sondy Amal (Naděje), píše list The New York Times.

Rakousko: Objevte kouzlo jedné z nejšťastnějších zemí světa

Rakousko je krásná země s bohatou historií a kulturou, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Jeho úchvatné horské scenérie, vynikající a kvalitní kuchyně a přátelská atmosféra jsou jen některé z mnoha důvodů, proč byste měli tuto zemi navštívit. Abychom vám plánování dovolené usnadnili, přinášíme vám několik tipů na zajímavá místa, která byste si neměli nechat ujít.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Jak znáte Tereziino údolí a krypty s mumiemi v Klatovech?

Pořad Prima Česko přinesl divákům nejen další porci tipů na výlet, ale také mrazení v zátylku. Mnozí z diváků ho mohli pociťovat při sledování reportáže z klatovských krypt, kde už po staletí odpočívají mumie. Do historie se sledující mohli ponořit při návštěvě Tereziina údolí na jihu Čech a manuálně zruční diváci jistě ocenili práci Miroslava Nečase ze Šumperka, který postavil repliku staroměstského orloje. Kdo rád čte, určitě ho nadchl tip na návštěvu Knihovny Václava Havla. A chybět samozřejmě nemohla ani zvířata, tentokrát jsme se vydali do Farma parku u Toma na Plzeňsku.

Pohádkový viadukt v Kryštofově údolí: Cesta vlakem jako z Harryho Pottera

Je to jedna z nejhezčích podhorských obcí u nás. Má pradávnou historii a oslní vás svou malebností. V Kryštofově Údolí na Liberecku se budete dokonce cítit jako v říši fantazie a kouzel – zdejší železniční viadukt je totiž podobný tomu ve Skotsku, po kterém jezdil slavný Harry Potter do Bradavic. Mnozí ho navštěvují právě kvůli spojitosti se známým kouzelníkem. Zajímavostí ale tento most skrývá mnohem víc a turistických cílů v údolí najdete hned několik.

Měla zabránit povodni, nakonec ji způsobila. Protržená přehrada v Desné zabila desítky lidí

Místo uprostřed Jizerských hor, ze kterého mrazí. Mezi Desnou a Albrechticemi leží ruiny přehrady, která se v roce 1916 protrhla a způsobila jednu z největších katastrof svého druhu ve světových dějinách. Obrovská masa vody se hrnula jako tsunami údolím řeky Bílé Desné. Zahynulo sedm desítek lidí, stovkám obyvatel Desné z domů nezbylo vůbec nic. Dnes je památník katastrofy jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Jizerských hor.