reklama

Ukradl peněženky, řetízky, ale i zlaté zuby. V Brně zadrželi protřelého kapsáře

Policie v Brně zadržela čtyřiadvacetiletého muže, kterého podezřívá z 26 kapesních krádeží. Svým obětem bral peněženky, podařilo se mu však ukrást i zlaté zuby. V této souvislosti policie upozorňuje, aby si lidé dávali na své věci pozor.

reklama

Podezřelý muž „operoval“ na vlakových nástupištích, v podchodu brněnského dopravního a obchodního uzlu i na tramvajových zastávkách. Trestnou činnost se mu podařilo prokázat podle policie především díky záběrům z bezpečnostních kamer, jen za poslední měsíc šlo o 16 případů. Poškozeným bral i za chůze z batohů obvykle peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami, mobil či další cennosti.

Takto získal například i zlaté zuby, které si majitelka cenila nejméně na 30 tisíc korun. „Vedle toho také policistům přiznal i několik krádeží řetízků, které poškozeným v létě strhl z krku. To vše stihl za od dubna, do kdy byl právě pro majetkovou trestnou činnost ve vězení,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Jeho komplicem byla v řadě případů o čtyři roky mladší žena. Celková škoda přesáhla 100 tisíc korun.

Ve stejné oblasti působil podle policie i osmadvacetiletý muž, který od začátku září, kdy se vrátil z výkonu trestu, stihl podle policie okrást čtyři lidi. „Muž napadající na jednu nohu ve všech zatím prokázaných případech kradl z batohu neseného na zádech. Poškozeným způsobil škodu za nejméně 30 tisíc korun,“ uvedl Malášek.

Oba muži jsou ve vazbě. Kriminalisté předpokládají, že výčet jejich skutků ještě není konečný.

Podle policie jsou místa, kde oba pachatelé působili, typická právě pro činnost kapsářů. Zvláště v předvánočním čase. Lidé by se podle nich měli vyhýbat tlačenicím, peníze, doklady a jiné cennosti by neměli nosit v batohu na zádech ani v zadní kapse kalhot. Své věci by neměli pouštět z dohledu. V případě okradení by měli co nejdříve kontaktovat policii.

Tagy:

Hlavní zprávy

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Experti: Situace okolo Zemana je vážná, Mynářův postup je těžko obhajitelný a absurdní

Zpráva Ústřední vojenské nemocnice o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat pracovní povinnosti je velmi závažnou informací, postup hradního kancléře Vratislava Mynáře pak těžko obhajitelným aktem, uvedli političtí experti a ústavní právníci. Třebaže se shodují, že by se i bez přičinění prezidenta republiky sešla dolní komora 8. listopadu, spekulace o pravosti Zemanova podpisu vzbuzují neklid. Za zneužití prezidentských pravomocí hrozí až dva roky za mřížemi.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama