reklama

Ukradl peněženky, řetízky, ale i zlaté zuby. V Brně zadrželi protřelého kapsáře

Policie v Brně zadržela čtyřiadvacetiletého muže, kterého podezřívá z 26 kapesních krádeží. Svým obětem bral peněženky, podařilo se mu však ukrást i zlaté zuby. V této souvislosti policie upozorňuje, aby si lidé dávali na své věci pozor.

reklama

Podezřelý muž „operoval“ na vlakových nástupištích, v podchodu brněnského dopravního a obchodního uzlu i na tramvajových zastávkách. Trestnou činnost se mu podařilo prokázat podle policie především díky záběrům z bezpečnostních kamer, jen za poslední měsíc šlo o 16 případů. Poškozeným bral i za chůze z batohů obvykle peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami, mobil či další cennosti.

K tématu

Takto získal například i zlaté zuby, které si majitelka cenila nejméně na 30 tisíc korun. „Vedle toho také policistům přiznal i několik krádeží řetízků, které poškozeným v létě strhl z krku. To vše stihl za od dubna, do kdy byl právě pro majetkovou trestnou činnost ve vězení,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Jeho komplicem byla v řadě případů o čtyři roky mladší žena. Celková škoda přesáhla 100 tisíc korun.

Ve stejné oblasti působil podle policie i osmadvacetiletý muž, který od začátku září, kdy se vrátil z výkonu trestu, stihl podle policie okrást čtyři lidi. „Muž napadající na jednu nohu ve všech zatím prokázaných případech kradl z batohu neseného na zádech. Poškozeným způsobil škodu za nejméně 30 tisíc korun,“ uvedl Malášek.

Oba muži jsou ve vazbě. Kriminalisté předpokládají, že výčet jejich skutků ještě není konečný.

Podle policie jsou místa, kde oba pachatelé působili, typická právě pro činnost kapsářů. Zvláště v předvánočním čase. Lidé by se podle nich měli vyhýbat tlačenicím, peníze, doklady a jiné cennosti by neměli nosit v batohu na zádech ani v zadní kapse kalhot. Své věci by neměli pouštět z dohledu. V případě okradení by měli co nejdříve kontaktovat policii.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama