reklama

Ukradl peněženky, řetízky, ale i zlaté zuby. V Brně zadrželi protřelého kapsáře

Policie v Brně zadržela čtyřiadvacetiletého muže, kterého podezřívá z 26 kapesních krádeží. Svým obětem bral peněženky, podařilo se mu však ukrást i zlaté zuby. V této souvislosti policie upozorňuje, aby si lidé dávali na své věci pozor.

reklama

Podezřelý muž „operoval“ na vlakových nástupištích, v podchodu brněnského dopravního a obchodního uzlu i na tramvajových zastávkách. Trestnou činnost se mu podařilo prokázat podle policie především díky záběrům z bezpečnostních kamer, jen za poslední měsíc šlo o 16 případů. Poškozeným bral i za chůze z batohů obvykle peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami, mobil či další cennosti.

K tématu

Takto získal například i zlaté zuby, které si majitelka cenila nejméně na 30 tisíc korun. „Vedle toho také policistům přiznal i několik krádeží řetízků, které poškozeným v létě strhl z krku. To vše stihl za od dubna, do kdy byl právě pro majetkovou trestnou činnost ve vězení,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Jeho komplicem byla v řadě případů o čtyři roky mladší žena. Celková škoda přesáhla 100 tisíc korun.

Ve stejné oblasti působil podle policie i osmadvacetiletý muž, který od začátku září, kdy se vrátil z výkonu trestu, stihl podle policie okrást čtyři lidi. „Muž napadající na jednu nohu ve všech zatím prokázaných případech kradl z batohu neseného na zádech. Poškozeným způsobil škodu za nejméně 30 tisíc korun,“ uvedl Malášek.

Oba muži jsou ve vazbě. Kriminalisté předpokládají, že výčet jejich skutků ještě není konečný.

Podle policie jsou místa, kde oba pachatelé působili, typická právě pro činnost kapsářů. Zvláště v předvánočním čase. Lidé by se podle nich měli vyhýbat tlačenicím, peníze, doklady a jiné cennosti by neměli nosit v batohu na zádech ani v zadní kapse kalhot. Své věci by neměli pouštět z dohledu. V případě okradení by měli co nejdříve kontaktovat policii.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Elektromobily budou stát za pár let jako běžná auta. Zlevní díky lacinějším bateriím
Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama