reklama
CNN Prima News ukrajinská fotbalová reprezentace

ukrajinská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „ukrajinská fotbalová reprezentace“

Angličané se prostříleli do semifinále. Ukrajincům dali čtyři góly, dvakrát pálil Kane

Finální čtyřka fotbalového Eura je utvořena. Poslední místo v semifinále díky zápasu v Římě suverénně ukořistila Anglie, která porazila Ukrajinu 4:0. Dvakrát se za Albion trefil kapitán Harry Kane, po jedné brance přidali stoper Harry Maguire a Jordan Henderson. Po jednoznačném vítězství si výběr Garetha Southgatea ve středu zahraje s Dánskem, které dříve během večera vyzrálo na Čechy.

Poslední místo ve čtvrtfinále bere Ukrajina. Švédsko zlomila v závěru prodloužení

O všech čtvrfinalistech fotbalového Eura je jasno. Poslední místo si pro sebe vybojovala Ukrajina, která dokázala skolit Švédsko. Výběr Andrije Ševčenka poslal v osmifinále do vedení Olexandr Zinčenko, za Seveřany ale dokázal srovnat jejich kanonýr na mistrovství Evropy Emil Forsberg. Zápas dokráčel až do prodloužení, dokonce se zdálo, že dojde na penalty. Ale v nastavení po 120. minutě způsobil obrovskou euforii na ukrajinské straně hlavičkou Arťom Dovbyk.

Krym na dresech nevadí, ale slogan musí pryč. UEFA před Eurem zklamala Ukrajince

Dresy ukrajinské fotbalové reprezentace pro nadcházející mistrovství Evropy se staly velkým tématem. Rusku se předně nelíbilo, že se na nich nachází obrys země zahrnující i Krym. To evropské organizaci UEFA nevadilo, ovšem problém má s první částí sloganu, který je rovněž součástí zápasových trikotů Ukrajiny pro Euro. „Sláva hrdinům“ orgán zatrhl, a nutí tak Ukrajince změnit design.

COVID-19 rozmetal ukrajinské gólmany. Do brány může naskočit asistent trenéra

Koronavirová pandemie přináší do světa sportu různé bizarnosti. Týmy často musí v některých případech lepit soupisky hráči z juniorských kategorií, případně i využít služeb profesionálů z jiných týmů. Fotbalová reprezentace Ukrajiny se zase vydala jiným směrem. Oleksandr Šovkovskyj je asistentem hlavního trenéra – bývalého světoznámého kanonýra Andreje Ševčenka. V přátelském duelu s Francií by se mohl 45letý Šovkovskyj dostat do brány, protože gólmani se vinou nákazy stali nedostatkovým zbožím.

reklama