CNN Prima News ukrajinská fotbalová reprezentace

ukrajinská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „ukrajinská fotbalová reprezentace“

Emotivní projev fotbalové hvězdy: Zastavte válku, žádá zoufale Ukrajinec před baráží

1. června 2022 17:52

Na konci března se v baráži rozhodovalo o tom, které týmy se vydají reprezentovat Evropu na mistrovství světa v Kataru. O jednom místu však stále není rozhodnuto. Se začátkem války měla Ukrajina úplně jiné starosti než řešit postup na šampionát. Po více než dvou měsících se fotbal vrací na scénu, ale velké emoce stále nevyprchaly. Ryzím důkazem je největší hráčská hvězda napadené země Olexandr Zinčenko.

Ukrajinská fotbalová legenda neodsoudila válku a dál působí v Rusku. Doma už si neškrtne

11. března 2022 19:46

Nadále pracuje pro zemi, která okupuje jeho vlast. K válce neutrousil ani slovo, proto u nás skončil. Ukrajinská fotbalová asociace udělala ze své legendy „mrtvého muže“. Anatolij Tymoščuk je rekordmanem v počtu zápasů za reprezentaci, oblékal dres Bayernu Mnichov nebo Šachtaru Doněck, aktuálně ale ve své rodné zemi rozhodně populární není.

Angličané se prostříleli do semifinále. Ukrajincům dali čtyři góly, dvakrát pálil Kane

3. července 2021 23:01

Finální čtyřka fotbalového Eura je utvořena. Poslední místo v semifinále díky zápasu v Římě suverénně ukořistila Anglie, která porazila Ukrajinu 4:0. Dvakrát se za Albion trefil kapitán Harry Kane, po jedné brance přidali stoper Harry Maguire a Jordan Henderson. Po jednoznačném vítězství si výběr Garetha Southgatea ve středu zahraje s Dánskem, které dříve během večera vyzrálo na Čechy.

Poslední místo ve čtvrtfinále bere Ukrajina. Švédsko zlomila v závěru prodloužení

29. června 2021 23:44

O všech čtvrfinalistech fotbalového Eura je jasno. Poslední místo si pro sebe vybojovala Ukrajina, která dokázala skolit Švédsko. Výběr Andrije Ševčenka poslal v osmifinále do vedení Olexandr Zinčenko, za Seveřany ale dokázal srovnat jejich kanonýr na mistrovství Evropy Emil Forsberg. Zápas dokráčel až do prodloužení, dokonce se zdálo, že dojde na penalty. Ale v nastavení po 120. minutě způsobil obrovskou euforii na ukrajinské straně hlavičkou Arťom Dovbyk.

Krym na dresech nevadí, ale slogan musí pryč. UEFA před Eurem zklamala Ukrajince

10. června 2021 23:56

Dresy ukrajinské fotbalové reprezentace pro nadcházející mistrovství Evropy se staly velkým tématem. Rusku se předně nelíbilo, že se na nich nachází obrys země zahrnující i Krym. To evropské organizaci UEFA nevadilo, ovšem problém má s první částí sloganu, který je rovněž součástí zápasových trikotů Ukrajiny pro Euro. „Sláva hrdinům“ orgán zatrhl, a nutí tak Ukrajince změnit design.

COVID-19 rozmetal ukrajinské gólmany. Do brány může naskočit asistent trenéra

7. října 2020 16:37

Koronavirová pandemie přináší do světa sportu různé bizarnosti. Týmy často musí v některých případech lepit soupisky hráči z juniorských kategorií, případně i využít služeb profesionálů z jiných týmů. Fotbalová reprezentace Ukrajiny se zase vydala jiným směrem. Oleksandr Šovkovskyj je asistentem hlavního trenéra – bývalého světoznámého kanonýra Andreje Ševčenka. V přátelském duelu s Francií by se mohl 45letý Šovkovskyj dostat do brány, protože gólmani se vinou nákazy stali nedostatkovým zbožím.