reklama

Umí generace Z zavolat z telefonu se sluchátkem a ciferníkem? Vyzkoušeli jsme

Senioři prý občas mohou mít problém s chytrými telefony. Ale uměla by mladší generace volat z klasického telefonu se sluchátkem a vytočit číslo na kotoučovém číselníku? CNN Prima NEWS si „generaci Z“ vyzkoušela. Jak jí to šlo? Podívejte se na video.

reklama

Jak se tedy ukázalo, mladí by dnes s klasickými telefony nepřivolali asi ani první pomoc. Pomáhá to si uvědomit, jak se asi cítí naopak senioři ve vztahu k moderním technologiím.

Senioři mohou chodit do speciálních kurzů, kde je lektoři naučí, jak s chytrými telefony zacházet.

Školení seniorů probíhá většinou v zasedacích síních po malých skupinkách osmi až dvanácti seniorů. Mají velké ambice, co by chtěli umět s mobilními telefony. Někteří chtějí umět komunikovat s rodinou skrze mobilní aplikace, jiným zase stačí jen umět obsloužit zprávy a e-maily.

„Především je učíme na jejich vlastních přístrojích, na mobilu, protože to potřebují. Vnoučata jim mobily vždy koupí, oni si je nechají zabalené a tady trochu ztrácí ten ostych,“ řekla garantka programu Abeceda pro seniory Andrea Hutková.

Školení pro seniory v zacházení s mobilem jsou dostupné po celém Česku, a to zdarma.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama