reklama

Únoscům slíbil peníze i sporťák. Kdo je muž, který nechal Andreu rozpustit v kyselině?

Alibi si Miroslav Vlček v době únosu svojí exmanželky Andrey Vlčekové zajistil v místní kavárně. Únoscům pak slíbil peníze, rodinný dům i luxusní sporťák. Takto popsal pro CNN Prima NEWS nové detaily celého případu reportér televize JOJ Rastislav Striško. Vlčeková zmizela před pěti lety. Matku dvou dětí zatáhli dva muži před mateřskou školou v obci Hlohovec do auta. Od té doby o ní nikdo neslyšel, až do tohoto týdne, kdy policie oznámila, že našla sud s kyselinou, ve kterém byly rozpuštěné ostatky pohřešované ženy. Z vraždy jsou podezřelí čtyři lidé, včetně exmanžela oběti Miroslava.

reklama

Slovenská policie případ po pěti letech uzavřela. Maminku dvou dětí měl zavraždit její exmanžel Miroslav Vlček. „Policie od samého začátku podezřívala jejího bývalého manžela Miroslava, se kterým měla oběť ekonomické neshody,“ řekl reportér slovenské televize JOJ.

V době manželství měli partneři společné podnikatelské aktivity. „V jistém okamžiku paní Vlčková ovládla jeho firemní majetek, který pan Vlček chtěl získat pod vlastní kontrolu už v době, kdy se jeho exmanželka rozhodla proti němu svědčit u soudu,“ upřesnil Striško. Podle něj to mezi nimi vyvolalo velké neshody. „Vlček se poté snažil své manželce brutálním způsobem pomstít,“ doplnil.

Policisté objevili sud s kyselinou, ve kterém byly biologické ostatky oběti, tento týden v jeho domě. Mnozí sousedé se divili, jak je možné, že vyšetřovatelé nenalezli sud už dříve. Prohlídku tohoto objektu totiž prováděli vícekrát. Podle Striška však policie tentokrát do domu přišla z úplně jiného důvodu a hlavní roli sehrála náhoda.

„Podezřelý měl podle vyšetřovacích orgánů páchat složitou ekonomickou trestní činnost. Konkrétně je podezřelý z toho, že byl součástí zlodějského gangu, který vykrádal kamiony. Právě tato závažná skutečnost přivedla policisty do skladů, které podezřelý vlastnil, na rozsáhlou kontrolu,“ vysvětlil reportér.

Vlček si zajistil alibi v kavárně

Při této kontrole byl přítomný také Vlček. Choval se však velmi netypicky, což vyšetřovatele přimělo k detailní prohlídce celého areálu skladového prostoru. „A právě tam našli policisté podezřelý sud, který byl naplněný zapáchající chemickou látkou. Jeden z policistů se pak rozhodl poslat obsah na analýzu. Díky tomu zjistili, že sud obsahoval biologické stopy, které patřily pohřešované Andree Vlčekové,“ vysvětlil novinář.

Matku dvou dětí měli podle oficiálních informací policie unést před školkou 13. prosince 2016. Kromě Vlčeka v kauze figurovali další tři muži. Vojtech Olé, Mladen Depotovski a Jozef Péter. Olé se k činu přiznal a litoval jej. Soud ho shledal vinným a poslal na šest let a osm měsíců do vězení. „Tomu hlavnímu člověku, který měl vše zrealizovat a který spolupracoval s policií, Vlček přislíbil za únos jeho manželky sportovní luxusní vozidlo, rodinný dům a také 30 tisíc eur (přibližně 761 tisíc korun),“ popsal slovenský novinář. Část peněz měl exmanžel oběti vyplatit před únosem, část až po něm.

Vlček byl odsouzen na 12 let. Podle žalobce Daniela Lipšice je však možné, že případ Andrey bude znovu obnoven. „Poté, co byly při prohlídce domu nalezeny její ostatky, bude zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin úkladné vraždy. Její bývalý manžel bude trestně stíhán,“ upřesnil. Vlček měl téměř vše promyšlené. „V době, kdy trojice unášela matku dvou dětí, tak její exmanžel seděl v kavárně, čímž si měl zabezpečit alibi,“ uzavřel Striško.

Tagy:

Hlavní zprávy

Polsko zuří kvůli milionovým sankcím za Turów. Čechům chybí dobrá vůle, říká premiér
Polsko

Polsko zuří kvůli milionovým sankcím za Turów. Čechům chybí dobrá vůle, říká premiér

 • Aktualizováno
 • Polský premiér Mateusz Morawiecki označil za naprosto špatné rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie uložit Polsku pokutu kvůli sporu s Českem ohledně dolu Turów. Uvedl také, že Varšava využije všechny právní i jiné prostředky k tomu, aby prokázala nevyváženost tohoto verdiktu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Morawiecki také obvinil Česko z nedostatku dobré vůle.

  Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

  Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

  Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

  CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

  Česko by mělo být potravinově soběstačné, shodli se poslanci. Luzar zkritizoval EU

  Podle ekonomů zdraží pečivo nebo těstoviny až o třicet procent. Na vině je neúroda. Každý stát by měl být proto alespoň částečně potravinově soběstačný. Spotřeba jídla je pak věcí každé rodiny. Řekli to ve vysílání CNN Prima NEWS poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková a poslanec KSČM Leo Luzar. Balaštíková zároveň varovala také před rostoucími cenami energií.

  Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

  Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

  Je Gabby opravdu mrtvá? FBI pátrá po snoubenci, před záhadným zmizením ji měl zfackovat

  Pátrání po Brianu Laundriem plní titulní strany téměř všech amerických novin. S přítelkyní Gabby Petitovou cestovali několik týdnů po západních státech USA, domů na Floridu se ale vrátil jen on sám. Federální vyšetřovací úřad (FBI) uvedl, že ostatky 22leté dívky už pravděpodobně našel, její snoubenec se ale pohřešuje. Pátrání po něm však komplikuje hustý terén a špatná viditelnost. Policisté předpokládají, že se Laundrie ztratil, stále ale počítají i s variantou útěku.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

  Aktualizováno

  Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

  Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

  Aktualizováno

  Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

  Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

  CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

  Ševčík: Mráz přichází z Bruselu. Hloupá zelená opatření EU zasáhnou nejchudší

  Ekonom a kandidát uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci Miroslav Ševčík říká, že z Evropské unie vychází hloupá opatření protlačována Zelenými z Německa. Opatření týkající se energií podle něj zasáhnou nejchudší, ale i střední třídu. Ševčík to prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS. Spolupředsedkyně českých Zelených Magdalena Davis mu oponovala a zkritizovala jej, že si váží více svého života než životů našich dětí.

  reklama