CNN Prima News uprchlický tábor

uprchlický tábor

Výpis příspěvků ke štítku „uprchlický tábor“

Izraelský nálet na uprchlický tábor Maghází v Gaze. Zemřelo nejméně 106 lidí

Aktualizováno

Počet obětí nedělního izraelského vzdušného úderu na uprchlický tábor Maghází v centrální části Pásma Gazy, ve kterém vládne teroristické hnutí Hamás, vzrostl na 106. Uvedla to v pondělní agentura AP s odvoláním na nejmenované představitele palestinského zdravotnictví a záznamy z místní nemocnice, které měla možnost vidět. Izraelská armáda již dříve uvedla, že se incidentem zabývá. Předchozí bilance, která se odvolávala na ministerstvo zdravotnictví v Pásmu Gazy ovládané Hamásem, hovořila o nejméně 70 mrtvých.

Základna teroristů, nebo uprchlický tábor? Hamás se s Izraelem přou o krvavý zásah v Gaze

Izrael a Hamás se přou, co armáda židovského státu v úterý a posléze ve středu bombardovala. Zatímco Izraelci hlásí, že zničili základnu teroristů a zabili na 50 členů radikálního hnutí, Hamás reagoval, že terčem se místo základny stal uprchlický tábor a izraelské ostřelování mělo mít za následek smrt až dvou stovek civilistů. Informace z místa zuřících bojů je nemožné s naprostou jistotou ověřit. Co ale Izrael skutečně ostřeloval?

Kratochvíl: Bratrance v uprchlickém táboře zabili Albánci, musel jsem se prát každý den

Patří mezi světově nejslavnější fotografy. Před jeho objektivem pózovaly ty největší hvězdy hudby i filmu, navíc se proslavil i jako válečný fotoreportér. Antonín Kratochvíl má za sebou opravdu mimořádnou kariéru. Na začátku své životní cesty ale musel bojovat o život v rakouském uprchlickém táboře. „Ještě mám jizvy. Polák s břitvou, on se zbláznil. Jdu zrovna chodbou a kamarád na mě zařval: ‚Bacha!‘“ zavzpomínal Kratochvíl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na okamžik, kdy musel bojovat o život.

Rakušan: Kapacity pro uprchlíky dojdou do tří týdnů. S Bartošem hledá místa pro tábory

Ministr vnitra a vicepremiér Vít Rakušan (STAN) chce v neděli během videokonference vlády s hejtmany jednat o výši příspěvků za ubytovávání uprchlíků, ale plánuje také vyzvat obce a státní instituce k využití všech nouzových kapacit. S kraji bude vláda jednat také o přerozdělování uprchlíků z Ruskem napadené Ukrajiny. I v případě využití všech kapacit dojdou podle Rakušana v Česku za dva či tři týdny místa kvalitnějšího ubytování pro uprchlíky. Řekl to v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas.

Při náletu na uprchlický tábor na severu Etiopie zahynulo 56 lidí

Při pátečním náletu na uprchlický tábor ve státě Tigraj na severu Etiopie zahynulo 56 lidí a nejméně 30 jich utrpělo zranění. Agentuře Reuters to dnes sdělili dva nejmenovaní humanitární pracovníci, podle nichž jim údaj potvrdily i místní úřady. Etiopská vláda ani armáda však zatím zprávy o incidentu nekomentovaly. Podle Reuters není jasné, kdo nálet podnikl, schopnost útočit ze vzduchu však mají v oblasti pouze etiopské vládní síly.

Norové rozluštili záhadu utonulého batolete. Šlo o syna kurdsko-íránských uprchlíků

Norská policie oznámila, že tělo nalezené na pobřeží země na začátku tohoto roku patří pohřešovanému patnáctiměsíčnímu dítěti, které zahynulo v Lamanšském průlivu. Chlapec Artin zahynul spolu se členy rodiny poté, co se s nimi potopil člun, na kterém cestovali. Kurdsko-íránská rodina se snažila dostat z Francie do Spojeného království. Nyní budou Artinovy ostatky převezeny zpět do Íránu, kde budou pohřbeny.