reklama
CNN Prima News uprchlický tábor

uprchlický tábor

Výpis příspěvků ke štítku „uprchlický tábor“

Norové rozluštili záhadu utonulého batolete. Šlo o syna kurdsko-íránských uprchlíků

7. června 2021 23:18

Norská policie oznámila, že tělo nalezené na pobřeží země na začátku tohoto roku patří pohřešovanému patnáctiměsíčnímu dítěti, které zahynulo v Lamanšském průlivu. Chlapec Artin zahynul spolu se členy rodiny poté, co se s nimi potopil člun, na kterém cestovali. Kurdsko-íránská rodina se snažila dostat z Francie do Spojeného království. Nyní budou Artinovy ostatky převezeny zpět do Íránu, kde budou pohřbeny.

Vězení pod širým nebem. Většina uprchlíků z tábora Moria uvažovala o sebevraždě

10. září 2020 07:39

V noci na středu shořel na řeckém ostrově Lesbos největší uprchlický tábor v Evropě. Byl extrémně přelidněný, v zařízení pro tři tisíce lidí pobývalo přibližně šestkrát víc osob. Lidskoprávní organizace dlouho předvídaly humanitární katastrofu, která nakonec skutečně přišla. Upozorňovaly i na zhoršující se duševní zdraví uprchlíků, z nichž 60 procent zvažovalo sebevraždu.

Uprchlický tábor na Lesbu znovu hoří. Požár zřejmě zavinily protesty proti nařízení

9. září 2020 21:39

Řecký uprchlický tábor Moria ve středu večer opět zachvátily plameny, informovala agentura AP. Také předešlou noc zde vypukly požáry, které připravily tisíce migrantů o střechu nad hlavou. Nově byl oheň zaznamenán v částech tábora, které neshořely během první noci. Podle řeckého ministra pro migraci Notise Mitarakise zavinili první noc požárů sami žadatelé o azyl, kteří se bouřili proti koronavirové karanténě.

Ze dvou uprchlických středisek na Sicílii uteklo několik stovek migrantů

27. července 2020 20:48

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio vyzval v pondělí Italy, turisty i běžence, aby respektovali pravidla proti šíření koronaviru. Podle místních médií tak reagoval na útěk asi tří stovek migrantů, kteří od víkendu opustili dvě migrační střediska na Sicílii. Podle agentury ANSA se už většinu uprchlých migrantů podařilo policii najít.

reklama