CNN Prima News uprchlický tábor

uprchlický tábor

Výpis příspěvků ke štítku „uprchlický tábor“

Rakušan: Kapacity pro uprchlíky dojdou do tří týdnů. S Bartošem hledá místa pro tábory

12. března 2022 12:20

Ministr vnitra a vicepremiér Vít Rakušan (STAN) chce v neděli během videokonference vlády s hejtmany jednat o výši příspěvků za ubytovávání uprchlíků, ale plánuje také vyzvat obce a státní instituce k využití všech nouzových kapacit. S kraji bude vláda jednat také o přerozdělování uprchlíků z Ruskem napadené Ukrajiny. I v případě využití všech kapacit dojdou podle Rakušana v Česku za dva či tři týdny místa kvalitnějšího ubytování pro uprchlíky. Řekl to v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas.

Při náletu na uprchlický tábor na severu Etiopie zahynulo 56 lidí

8. ledna 2022 14:55

Při pátečním náletu na uprchlický tábor ve státě Tigraj na severu Etiopie zahynulo 56 lidí a nejméně 30 jich utrpělo zranění. Agentuře Reuters to dnes sdělili dva nejmenovaní humanitární pracovníci, podle nichž jim údaj potvrdily i místní úřady. Etiopská vláda ani armáda však zatím zprávy o incidentu nekomentovaly. Podle Reuters není jasné, kdo nálet podnikl, schopnost útočit ze vzduchu však mají v oblasti pouze etiopské vládní síly.

Norové rozluštili záhadu utonulého batolete. Šlo o syna kurdsko-íránských uprchlíků

7. června 2021 23:18

Norská policie oznámila, že tělo nalezené na pobřeží země na začátku tohoto roku patří pohřešovanému patnáctiměsíčnímu dítěti, které zahynulo v Lamanšském průlivu. Chlapec Artin zahynul spolu se členy rodiny poté, co se s nimi potopil člun, na kterém cestovali. Kurdsko-íránská rodina se snažila dostat z Francie do Spojeného království. Nyní budou Artinovy ostatky převezeny zpět do Íránu, kde budou pohřbeny.

Brutální praktiky převaděčů: Dvě malé holčičky přehodili přes vysoký hraniční plot

1. dubna 2021 10:58

Kartelům se na americké hranici daří čím dál lépe. Důkazem toho je poslední záznam z úterní noci, který zveřejnila pohraniční stráž. Pašerák lidí na videu shazuje z více než čtyřmetrového hraničního plotu na zem dvě malé holčičky. Pro bezmocné dívky naštěstí rychle dorazila americká hlídka. Jen několik dní předtím přitom zachránili Američané teprve šestiměsíční batole.

Vězení pod širým nebem. Většina uprchlíků z tábora Moria uvažovala o sebevraždě

10. září 2020 07:39

V noci na středu shořel na řeckém ostrově Lesbos největší uprchlický tábor v Evropě. Byl extrémně přelidněný, v zařízení pro tři tisíce lidí pobývalo přibližně šestkrát víc osob. Lidskoprávní organizace dlouho předvídaly humanitární katastrofu, která nakonec skutečně přišla. Upozorňovaly i na zhoršující se duševní zdraví uprchlíků, z nichž 60 procent zvažovalo sebevraždu.

Uprchlický tábor na Lesbu znovu hoří. Požár zřejmě zavinily protesty proti nařízení

9. září 2020 21:39

Řecký uprchlický tábor Moria ve středu večer opět zachvátily plameny, informovala agentura AP. Také předešlou noc zde vypukly požáry, které připravily tisíce migrantů o střechu nad hlavou. Nově byl oheň zaznamenán v částech tábora, které neshořely během první noci. Podle řeckého ministra pro migraci Notise Mitarakise zavinili první noc požárů sami žadatelé o azyl, kteří se bouřili proti koronavirové karanténě.

Uprchlický tábor Moria na ostrově Lesbos zachvátil požár. Hoří obytné kontejnery

9. září 2020 05:24
Aktualizováno

V přeplněném uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos v noci na dnešek propukl rozsáhlý požár. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče, podle nichž v současné chvíli nejsou žádné oběti na životech, několik lidí však utrpělo lehčí zranění, když se nadýchali kouře. Příčina požáru dosud nebyla objasněna, podle některých zdrojů založili požár sami migranti, vyloučeno není ani žhářství místních obyvatel. Řecká vláda na ostrově vyhlásila stav nouze.