CNN Prima News Úřad pro ochranu osobních údajů

Úřad pro ochranu osobních údajů

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad pro ochranu osobních údajů“

Omluvte se Železnému, vyzval Svoboda strážníky. Moderátor zveřejnění videa nechápe

Několik desítek minut předtím jsem se dozvěděl, že jeden z mých dvou nejbližších příbuzných zemře. To není úplně komfortní situace, která ale neomlouvá to, že jsem byl nepříjemný. Těmito slovy komentoval moderátor České televize Jakub Železný v rozhovoru pro web Aktuálně.cz incident, ke kterému došlo v Praze mezi ním a městskou a státní policií kvůli špatnému parkování. Moderátor svou chybu uznává, nechápe však, proč městská policie videozáznam zachycující řešení přestupku vůbec zveřejnila. Na zveřejněné video ve čtvrtek reagoval také primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Podle něj ke uveřejnění nahrávky nemělo dojít. Vyzval proto strážníky, aby se Železnému omluvili.

Svět fotbalových hooligans. Zastaví je tisícové pokuty, zákazy vstupu, nebo holka?

Česká fotbalová liga jde do finále a nejeden fanoušek se těší, že vyrazí oslavit úspěch svého klubu přímo na stadion. Nedílnou součástí fandění jsou i tzv. kotle, kde se vždy schází skalní fanouškovské jádro. Své drsné hooligans má každý velký český klub a jejich aktivity už se dávno nevztahují pouze na mávání šálou. O tom, jak se takoví fanoušci krotí a zda k utlumení jejich činnosti pomůže aktuální novela zákona, se začátkem dubna bavili odborníci na bezpečnostní konferenci.

HERNÍ ŘÁD soutěže „Karel Gott“

Pořadatelem soutěže s názvem „Karel Gott“ (dále jen „Soutěž“) je společnost FTV Prima spol, s r.o., sídlem Vinohradská 3217/167, Praha 10 – Strašnice, 100 00 Praha, IČO: 48115908, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16778 (dále jen „Pořadatel“). Pořadatel pro účely pořádání Soutěže vydává tento Řád.

Policisté budou intenzivně kontrolovat kázeň při karanténě a izolaci, řekl Hamáček

Aktualizováno

Policisté budou spolu s hygieniky kontrolovat dodržování covidových karantén a izolací. Seznamy policie dostane od krajských hygienických stanic. Po jednání vlády to uvedli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Hamáček řekl, že podobná dohoda policie a hygieniků měla fungovat už loni na jaře, vznikl ale problém s Úřadem pro ochranu osobních údajů. Ten už byl podle vicepremiéra vyřešen.

Případ, který otřásl Českem. Před 10 lety našli policisté ostatky zavražděné Aničky

Pátrání po mladičké Aničce Janatkové zasáhlo snad celé Česko. Její případ sledovaly s napětím tisíce lidí, kteří doufali, že se dívka najde živá a zdravá. Pátrání se ale protáhlo na téměř půl roku a bohužel mělo smutný konec. 16. března 2011, tedy přesně před deseti lety, policisté našli ostatky devítileté Aničky v pražské Troji. Její pravděpodobný vrah spáchal později sebevraždu.

V italském Palermu se uškrtila desetiletá dívka. Poslechla výzvu na sociální síti TikTok

Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli „zkoušce odvahy“ na sociální síti TikTok. Školačka zemřela ve středu, když se doma v koupelně uškrtila pomocí pásku, aby dostála výzvě nazvané Blackout Challenge, v níž se uživatelé Tiktoku snaží vyvolat mdloby nebo se dostat do bezvědomí. Úřad na ochranu osobních údajů v pátek nařídil provozovateli sociální sítě zablokovat všechny účty, u nichž nelze ověřit věk uživatelů, uvedla agentura ANSA.

Česká laboratoř má problém. Data o testovaných lidech si mohl přečíst kdokoliv

Osobní informace některých zájemců o test na covid údajně nebyly správně zabezpečené. Jednoduchým přepsáním internetové adresy soukromé laboratoře Prevedig tak lze zobrazit velmi citlivá data. Vedle jména, příjmení a adresy se jedná o rodné číslo, číslo občanského průkazu, mobilního telefonu nebo e-mailovou adresu. Poté, co na problém upozornila televize CNN Prima NEWS, začala laboratoř situaci řešit a slíbila nápravu.