CNN Prima News Úřad pro ochranu osobních údajů

Úřad pro ochranu osobních údajů

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad pro ochranu osobních údajů“

Svět fotbalových hooligans. Zastaví je tisícové pokuty, zákazy vstupu, nebo holka?

25. dubna 2022 05:58

Česká fotbalová liga jde do finále a nejeden fanoušek se těší, že vyrazí oslavit úspěch svého klubu přímo na stadion. Nedílnou součástí fandění jsou i tzv. kotle, kde se vždy schází skalní fanouškovské jádro. Své drsné hooligans má každý velký český klub a jejich aktivity už se dávno nevztahují pouze na mávání šálou. O tom, jak se takoví fanoušci krotí a zda k utlumení jejich činnosti pomůže aktuální novela zákona, se začátkem dubna bavili odborníci na bezpečnostní konferenci.

HERNÍ ŘÁD soutěže „Karel Gott“

15. září 2021 13:44

Pořadatelem soutěže s názvem „Karel Gott“ (dále jen „Soutěž“) je společnost FTV Prima spol, s r.o., sídlem Vinohradská 3217/167, Praha 10 – Strašnice, 100 00 Praha, IČO: 48115908, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16778 (dále jen „Pořadatel“). Pořadatel pro účely pořádání Soutěže vydává tento Řád.

Policisté budou intenzivně kontrolovat kázeň při karanténě a izolaci, řekl Hamáček

22. března 2021 17:28
Aktualizováno

Policisté budou spolu s hygieniky kontrolovat dodržování covidových karantén a izolací. Seznamy policie dostane od krajských hygienických stanic. Po jednání vlády to uvedli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Hamáček řekl, že podobná dohoda policie a hygieniků měla fungovat už loni na jaře, vznikl ale problém s Úřadem pro ochranu osobních údajů. Ten už byl podle vicepremiéra vyřešen.

Případ, který otřásl Českem. Před 10 lety našli policisté ostatky zavražděné Aničky

16. března 2021 10:04

Pátrání po mladičké Aničce Janatkové zasáhlo snad celé Česko. Její případ sledovaly s napětím tisíce lidí, kteří doufali, že se dívka najde živá a zdravá. Pátrání se ale protáhlo na téměř půl roku a bohužel mělo smutný konec. 16. března 2011, tedy přesně před deseti lety, policisté našli ostatky devítileté Aničky v pražské Troji. Její pravděpodobný vrah spáchal později sebevraždu.

V italském Palermu se uškrtila desetiletá dívka. Poslechla výzvu na sociální síti TikTok

22. ledna 2021 23:56

Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli „zkoušce odvahy“ na sociální síti TikTok. Školačka zemřela ve středu, když se doma v koupelně uškrtila pomocí pásku, aby dostála výzvě nazvané Blackout Challenge, v níž se uživatelé Tiktoku snaží vyvolat mdloby nebo se dostat do bezvědomí. Úřad na ochranu osobních údajů v pátek nařídil provozovateli sociální sítě zablokovat všechny účty, u nichž nelze ověřit věk uživatelů, uvedla agentura ANSA.

Česká laboratoř má problém. Data o testovaných lidech si mohl přečíst kdokoliv

13. prosince 2020 19:18

Osobní informace některých zájemců o test na covid údajně nebyly správně zabezpečené. Jednoduchým přepsáním internetové adresy soukromé laboratoře Prevedig tak lze zobrazit velmi citlivá data. Vedle jména, příjmení a adresy se jedná o rodné číslo, číslo občanského průkazu, mobilního telefonu nebo e-mailovou adresu. Poté, co na problém upozornila televize CNN Prima NEWS, začala laboratoř situaci řešit a slíbila nápravu.

Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce

19. října 2020 14:44

Zástupci policie před několika týdny oznámili, že od společnosti Cogniware koupili špičkový face recognition software. Kamera díky němu doslova během vteřiny a s vysokou spolehlivostí rozezná obličej člověka v databázi milionů jiných. Autoři tvrdí, že úspěšnost rozpoznání tváře je 99,4 procenta. Jak připomíná web Euro.cz, kamerami, schopnými program použít, je vybaveno například centrum Prahy.