urna

Výpis příspěvků ke štítku „urna“

Tři měsíce od smrti Abrháma: Stále není pochován, lidé jsou zklamaní. Sestra řekla, proč čeká

12. srpna 2022 15:34

Lidé z Kunovic na Uherskohradištsku, kde Josef Abrhám prožil celé své dětství, chodí k jeho rodinnému hrobu, aby uctili jeho památku. Když ale dorazí na místo, jsou zklamaní. U hrobu hercových rodičů totiž stále chybí jeho urna s popelem. Podle informací deníku Blesk ho tam chce jeho starší sestra Boca uložit až na Dušičky.

Menzelová chtěla urnu s manželovým popelem uložit na Mallorce. Stala se však nečekaná věc

17. října 2021 20:44

Od smrti oscarového režiséra Jiřího Menzela uplynul více než rok. Ještě donedávna měla jeho manželka Olga urnu svého muže vystavenou doma v knihovně a na správnou chvíli a místo jejího uložení teprve čekala. „Je to úplně bizarní a ještě jsem to nikomu neřekla, ale Jirka si přál být na Mallorce, kde to milujeme a kam jsme léta jezdili,“ svěřila se Menzelová. Stala se však jedna nečekaná věc.

Pohřební služba odmítla ženě vydat urnu s maminčinými ostatky. Případ řešil ombudsman

31. října 2020 19:14

Pandemie koronaviru ovlivnila mimo jiné pohřebnictví. Kromě toho, že krematoria a další služby musí dodržovat zvláštní opatření, obrátilo se na ombudsmana Stanislava Křečka i několik pozůstalých. Společné měli to, že nestihli zorganizovat poslední rozloučení s blízkým v zákonné lhůtě, a tak souhlasili se sociálním pohřbem. Později žádali o urnu s ostatky, ale pohřební služba ji odmítla vydat.