urna

Výpis příspěvků ke štítku „urna“

Rok po smrti není Abrhám pochován. Chceme se Pepíkovi poklonit, ale nemáme kde, zlobí se lidé

Od smrti oblíbeného umělce Josefa Abrháma uplynul v úterý rok, lidé se ale dosud nemají herci kde poklonit. Urna s popelem měla být podle jeho přání uložena na hřbitově v Kunovicích po boku milovaných rodičů a mladší sestry, zatím se tak nestalo. Fanoušci jsou zklamaní, konkrétní důvod nezná ani druhá sestra Abrháma. Přesto věří, že umělec ve městě, kde strávil dětství, spočine.

Margita zahání smutek zpěvem. Prozradil, kdy uloží urnu Zagorové a co bude s luxusním bytem

Po smrti Hany Zagorové se operní pěvec Štefan Margita nezastavil. Smutek zahání koncertováním i plánování vzpomínkové akce v pražské O2 areně. Ani práce ho však od myšlenek na milovanou ženu nedokáže zcela oprostit. Doma má stále urnu, kterou zatím neuložil do hrobu. Prozradil, kdy se k tomu chystá a co bude s luxusním bytem v Podolí, kde se Zagorovou prožili nádherné roky.

Menzelová chtěla urnu s manželovým popelem uložit na Mallorce. Stala se však nečekaná věc

Od smrti oscarového režiséra Jiřího Menzela uplynul více než rok. Ještě donedávna měla jeho manželka Olga urnu svého muže vystavenou doma v knihovně a na správnou chvíli a místo jejího uložení teprve čekala. „Je to úplně bizarní a ještě jsem to nikomu neřekla, ale Jirka si přál být na Mallorce, kde to milujeme a kam jsme léta jezdili,“ svěřila se Menzelová. Stala se však jedna nečekaná věc.

Pohřební služba odmítla ženě vydat urnu s maminčinými ostatky. Případ řešil ombudsman

Pandemie koronaviru ovlivnila mimo jiné pohřebnictví. Kromě toho, že krematoria a další služby musí dodržovat zvláštní opatření, obrátilo se na ombudsmana Stanislava Křečka i několik pozůstalých. Společné měli to, že nestihli zorganizovat poslední rozloučení s blízkým v zákonné lhůtě, a tak souhlasili se sociálním pohřbem. Později žádali o urnu s ostatky, ale pohřební služba ji odmítla vydat.