reklama

Uskuteční se jubilejní ročník Velké pardubické? Pořadatelé s obavou sledují nařízení

V ČR se chystá jedna z největších sportovních událostí roku. V neděli 11. října by se v Pardubicích měla jet jubilejní 130. Velká pardubická – nejnáročnější dostih Evropy. Koronavirové restrikce ji pochopitelně rovněž ovlivní. Jak? O tom se moderátor Nového dne Libor Bouček bavil s ředitelem dostihového spolku Jaroslavem Müllerem.

reklama

„Zatím je situace taková, že jsme připraveni uspořádat Velkou pardubickou v letošním roce. Uvidíme, jestli se nám ještě během těch 14 dnů nezmění podmínky, ale pokud to bude jenom trochu možné, tak jsme připraveni a rozhodnuti letošní ročník –⁠ jubilejní 130. ročník –⁠ Velké pardubické pořádat,“ uvedl s nadějí v hlase ředitel dostihového spolku.

K tématu

Moderátora v souvislosti s koronavirovými opatřeními zajímalo, kolik lidí se podílí na samotném průběhu závodu. „Pořadatelská obec je poměrně veliká. Čítá to na tisíc lidí. Samozřejmě musíme počítat s tím, že tady máme ještě celé realizační týmy. Kdybych měl spočítat, kolik lidí je nutných, abychom dostihy uspořádali včetně účastníků, je to někde mezi 1 000 a 1 500,“ vysvětlil Müller.

Jak dostih ovlivní koronavirové restrikce?

A jak to bude s počtem lidí během závodu vzhledem k současným vládním omezením na maximálně dva tisíce lidí pro venkovní akce? „Jsme skutečně venkovní areál, který má poměrně velký počet sedaček, takže já se ještě pokusím se zástupci ministerstva zdravotnictví na toto téma pohovořit a zkusím ještě nalézt jakousi variantu, abychom sem byli schopni eventuálně dostat ještě větší počty lidí,“ doplnil Müller.

Závodníci ani návštěvníci ze zahraničí ale zřejmě nedorazí. „Už máme bohužel zprávy, že s největší pravděpodobností to bude bez zahraničních účastníků,“ potvrdil.

Podle ředitele závodu je Velká pardubická největší událostí v Česku, svátek a zároveň vrchol sezony pro „koňaře“. „Má to samozřejmě i velice velký mezinárodní význam, takže pro nás je důležité, abychom udrželi kontinuitu, abychom navázali na tradici této velice významné historické události a samozřejmě tímto způsobem chceme i podpořit celé realizační týmy včetně majitelů, trenérů, jezdců,“ vypočítal Müller.

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama