reklama

Usmíření se Zemanem nepřichází v úvahu. Jsme jako dubový palice, přiznal zpěvák Hůlka

Zpěvák Daniel Hůlka v pořadu Co Čech, to politik! přiznal, že se s prezidentem Milošem Zemanem ještě neusmířil. Bývalí přátelé se rozhádali během druhé vlny koronavirové pandemie. „S Milošem jsme jako dubový palice, usmíření nepřichází v úvahu. Ale přát mu smrt? To je absolutně něco jiného,“ řekl Hůlka během vysílání CNN Prima NEWS.

reklama

Daniel Hůlka se politicky zviditelnil na podzim roku 2020, když vrátil prezidentovi Miloši Zemanovi státní vyznamenání Za zásluhy. Hlavu státu do té doby veřejně podporoval.

„Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc,“ vzkázal tehdy Hůlka. Nelíbilo se mu především to, jak Zeman vystupoval během covidové pandemie.

Od té doby uběhl skoro rok. Hůlka však ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že se ohledně jeho vztahu s prezidentem nic nezměnilo. Za vrácením vyznamenání si stojí.

„Ten krok mě nemrzí. S Milošem jsme dubový palice, usmíření nepřichází v úvahu. On mě nejdříve nehezky napadl v tisku, to ještě nic neznamenalo. Hlavní problém nastal, když kvůli covidu zkrachovalo spoustu lidí, kteří budovali svůj podnik od nuly,“ řekl Hůlka. Sám zná prý mnoho takových podnikatelů osobně.

Myslel jsem si o něm to nejlepší

„A Miloš pak prohlásil, ať neschopní zkrachují, to jsem nepochopil. On sám si jel dál svůj luxusní život. Myslel jsem si o něm dříve jen to nejlepší. Dříve stál za obyčejnými lidmi, pak se proti nim obrátil. To byla poslední kapka,“ dodal Hůlka.

Další host debaty, zpěvačka Heidi Janků, rozumí tomu, že Hůlka vyznamenání vrátil. „Spíš se divím, že to Daniel neudělal dřív. Co Zeman vypouští z úst, je dehonestující,“ rýpla si do prezidenta.

S tím nesouhlasil herec Ivan Vyskočil, který na jednu stranu uznal, že Zemanův výrok o krachu neschopných nebyl šťastný. „Ale nemyslím si, že by Zeman nestmeloval republiku. Respektuji Danovo rozhodnutí, ale já vyznamenání nevrátil a také si za tím stojím. Zkrátka máme jiný názor,“ vysvětlil.

I když všichni tři hosté měli často velmi odlišné politické názory, debata se celou dobu nesla v přátelském duchu. Umělci se shodli mimo jiné na tom, že odsuzují lidi, kteří by prezidentovi přáli zdravotní újmu, nebo dokonce smrt.

„Přát mu smrt? To je absolutně něco jiného. Nepociťuji proti Zemanovi nenávist a nepřeji mu nic špatného,“ zdůraznil Hůlka.

Tagy:
politika Miloš Zeman kultura podnikatelé umělci koronavirus COVID-19 Daniel Hůlka Heidi Janků Co Čech, to politik! Ivan Vyskočil

Hlavní zprávy

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik
Politika

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Stejné oblečení i chybějící datum: Lidé spekulují o věrohodnosti videa se Zemanem
Miloš Zeman

Stejné oblečení i chybějící datum: Lidé spekulují o věrohodnosti videa se Zemanem

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek zveřejnil videozáznam z nedávné schůzky v ÚVN, kde prezidenta Miloše Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Někteří lidé na sociálních sítích začali pochybovat o tom, zda byly záběry pořízené skutečně 14. října. Podezření vyvolává fakt, že Mynář i Vondráček během 21. října vystoupili ve veřejném prostoru s úplně stejným oblečením, které měli na sobě i před týdnem.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Další brutální vražda ve Francii. Vrah seniorovi usekl hlavu a pak ho vykuchal

Francií otřásla další brutální vražda, která se stala ve městečku Bollène na jihu země. Dvě zdravotní sestry šly za 80letým důchodcem na rutinní návštěvu, v jeho bytě ale našly už jen zohavené tělo bez hlavy a vnitřností. Hlavním podezřelým je vnuk oběti, policie ho již zadržela. Brutalitou je vražda podobná té z minulého týdne, kdy pachatel své oběti také uřízl hlavu. K hrůznému činu došlo rovněž na jihu Francie.

Šejkovské kostýmy nechte doma. Newcastle prosí žertující fanoušky o změnu outfitu

Jakmile převzal Newcastle United Veřejný investiční fond Saúdské Arábie, zavládla u fanoušků tradiční anglické fotbalové značky velká radost. Vidinu obrovských financí a potenciálního vzestupu Newcastlu oslavili i tak, že na první zápas pod novými majiteli vyrazili mnozí příznivci v improvizovaném oblečení šejků. To se ale klubu nelíbí a mluví o kulturně nevhodném kroku. Vedení žádá fanoušky o „anglický“ outfit.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?

Kvůli rapidně se zhoršující epidemické situaci v Česku vláda přikročila ke zpřísnění koronavirových opatření. Nově bude muset personál restaurací a dalších podniků kontrolovat certifikáty svých hostů. Dále skončí pojišťovnou hrazené testování na COVID-19 pro dospělé, zkrátí se platnost provedených testů i doba karantény a v neposlední řadě se obnoví povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorech. Přinášíme vám přehled nově schválených vládních restrikcí.

Testy kontrolovat nechceme, brání se hospodští. Někteří budou nová nařízení bojkotovat

Majitelé restaurací se obávají, že jim kvůli novým proticovidovým opatřením, která začnou platit od 1. listopadu, klesnou tržby. Pracovníci stravovacích podniků totiž nově budou muset kontrolovat hosty, zda mají bezinfekčnost. Skončí také proplácení testů na koronavirus pro dospělé. Ministerstvo zdravotnictví chce novými restrikcemi donutit k vakcinaci dosud neočkované, kterým přitom v očkování nic nebrání.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

reklama