Tajný pohřeb herce Heribana: Vzkaz rodičů vhání slzy, vdovu podpírali. Speciální loučení kolegů

Rodina, přátelé i veřejnost se v úterý naposledy rozloučili s hercem a hudebníkem Danielem Heribanem, který náhle zemřel ve svých 43 letech. Řada umělců poslala zesnulému kolegovi emotivní vzkaz. Pohřeb, který byl utajovaný, se však konal o několik dní dříve.

Herec byl podle zjištění Nového Času pohřben jen v kruhu nejbližších v obci nedaleko Trnavy. Obřad byl utajovaný, konat se měl už o víkendu. „Spi sladce, synku drahý... Maminka a tatínek,“ vzkázali zesnulému synovi jeho rodiče.

ČTĚTE TAKÉ: Proč Heriban zemřel? Záchranáři měli diagnózu správně. Uznávaný kardiolog promluvil o chybě

V úterý se pak uskutečnilo oficiální poslední rozloučení ve Slovenském národním divadle. Kromě rodiny dorazili především kolegové, poslední sbohem mohla Heribanovi dát i veřejnost, informoval web Pluska.sk.

„Jaké to tam nahoře je? Tak ti řeknu, tady dole bez tebe nic moc. Zpráva o tvém skonu bolí jako rána elektrickým proudem. Neumíme se nadechnout. Jako by došel kyslík. Ještě před pár dny jsi mi psal, že jsi mimo signál a hned jak přijdeš do civilizace, tak se mi ozveš. A já stále čekám,“ pronesla podle webu Nový čas herečka Petra Polnišová, která jen těžko zadržovala slzy.

„Neloučíme se s tebou. Pouze tě vyprovázíme. Šťastnou cestu,“ vzkázala Danielu Heribanovi herečka Renáta Ryníková. Web Topky připomněl, že kolegyně také zavzpomínala na jejich společné chvíle ve škole. Prozradila, že poprvé Heribana do školy nevzali, ale dnes za to děkuje komisi, protože díky tomu byli ve stejné třídě.

„Danko, nejtalentovanější herec a hudebník, dokázal jsi zahrát všechno na světě,“ uvedl proslov Michal Kubovčík, který s humorem zavzpomínal na hercovy první role. Hercova manželka Kamila, se kterou má zesnulý herec Heriban děti, přijímala kondolence. Bylo vidět, že je to pro ni ohromně těžké, v jednu chvíli potřebovala útěchu kamarádovy náruče.

Loučit se s Heribanem mohla i veřejnost, a to u vstupu do sálu Činohry. Na místě byla kondolenční kniha, kam mohli lidé vepsat vzkazy.

„Byl jedním z mála herců, kteří měli také hudební vzdělání, protože před studiem herectví absolvoval hudební kurz na konzervatoři,“ připomínají divadelní soubory, uvedl web SME.

Heriban zesnul v pouhých 43 letech poté, co se ho v osudné ráno nepodařilo přivolaným záchranářům oživit. Záchranka ho přitom měla vézt do nemocnice s velkými bolestmi zad už v předchozí den. Na urgentním příjmu ho však po vyšetření propustili domů.

Podrobnosti o umělecké činnosti Daniela Heribana prozrazuje video přiložené níže.

Tagy:
smrt Slovensko pohřeb herec Trnava kultura Michal Kubovčík Petra Polnišová