Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků. Další dva budou v květnu

Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidenní seriál horských kol Prima CUP 2024. Do malebného prostředí historického centra Hradce Králové zamířilo téměř tisíc cyklistů, kteří změřili své síly po dlouhých zimních měsících.

Výzva pro všechny účastníky přicházela ve třech variantách –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 67 km, 47 km a 15 km. Zatímco slunečné počasí přálo všem závodníkům, největší pozornosti se dostávalo nejdelší trase dlouhé 67 kilometrů.

ČTĚTE TAKÉ: Pozor, nejsem to já, varují moderátoři. CNN Prima NEWS brojí proti podvodným deepfake

Pestrá a zábavná trasa městskými lesy byla napínavá až do samého závěru, kde ve stejný čas protli cílovou pásku maratonský mistr ČR Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida a český šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss z týmu Česká spořitelna Accolade. Oba jezdci projeli zcela identicky cílový fotofiniš a tak se oba postavili trochu netradičně na nejvyšší stupeň. Třetí skončil Karel Hník také z D2 Mont Merida s odstupem 3:44.

Mezi ženami dominovala na trase A Karla Löffelmann z České spořitelny Accolade, která zvítězila s časem 3:01:06 hodin. Za ní se umístily Adéla Šmídová z Training&Food a Lenka Štolbová z Endorphin Republic.

Na trase B dominoval Matyáš Veber z Merida BikeRanch Team Junior, zatímco mezi ženami se v této kategorii blýskla nejlepší Karla Nováková z Eleven Head CST Cyklolive. Trasu C, kterou si jako svou výzvu vybrala i primátorka města Pavlína Springerová, ovládli Adam Papoušek z Bike Freaks Holice a Barbora Famfulíková z Cykloklubu Jičín.

Během závodění dospělých se v areálu Stříbrného rybníka dopoledne představily také děti do 10 let, kterých se sešlo necelých dvě stě, aby si zazávodily v několika věkových kategoriích.

Ceny nejúspěšnějším závodníkům předal ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, který svou přítomností podpořil prestiž celého podniku. Program vygradoval tombolou o horské kolo značky Merida.

Dalšími zastávkami seriálu Prima CUP budou 18. května Silesia Bike Marathon a 26. května Merida Stolové hory. Oba závody se uskuteční jako nejvyšší domácí soutěž Škoda Auto Český pohár v maratonu.

Podrobnosti o celém seriálu naleznete na www.iprimacup.cz.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Druhý život. Web CNN Prima NEWS nabízí jedinečný seriál o nelehkých osudech hokejistů

Tagy:
Hradec Králové Olympijské hry Česká spořitelna Martin Dvořák Česko Lubomír Petruš Pavlína Springerová Karel Hník Marek Rauchfuss Karla Nováková