reklama

V domově seniorů na Blanensku našli pobodanou ženu a mrtvého muže. Šlo o nešťastnou lásku?

Vraždu a následnou sebevraždu vyšetřují jihomoravští kriminalisté. Vše se odehrálo v domě s pečovatelskou službou v Adamově na Blanensku, kde v jednom z bytů našli ubodanou seniorku a mrtvého muže. Právě jeho vyšetřovatelé podezřívají, že ženu zavraždil a pak sám spáchal sebevraždu.

reklama

Oba senioři bydleli v domově seniorů v centru Adamova. Byli sousedé a údajně i přátelé. Proč 74letý muž na svoji o čtyři roky starší známou zaútočil, nikdo netuší. Objevily se i spekulace, že zavražděná žena měla být dříve pečovatelkou a senior se jí měl dvořit.

„Měla ráda lidi kolem sebe. Byla to hodná ženská a nezasloužila si, co jí ten dotyčný člověk provedl. Co mezi nimi bylo nebo jak to mezi sebou měli, nikdo neví,“ sdělila redakci Krimi zpráv sousedka. „Podle prvotních informací se jedná o úmyslný násilný čin, kdy na smrti důchodkyně nese vinu na místě nalezený mrtvý senior,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Muž měl údajně ženu zabít nožem a pak stejnou zbraní spáchat sebevraždu. Sousedé tvrdí, že osudný den, kdy se vražda stala, se neudálo nic podezřelého. „Vůbec nic nevíme, neslyšeli jsme žádný hluk nebo něco podobného. Pro mě to byl nesympatický člověk, měl zvláštní povahu,“ podotkla sousedka.

Přede dveřmi bytu, kde k tragédii došlo, vzniklo pietní místo. Zdrcení sousedé sem chodí zapalovat svíčky. Pokud se kriminalistům potvrdí, že 78letou seniorku zavraždil její známý, který si vzápětí sám sáhl na život, případ odloží. Za vraždu totiž nebudou mít koho stíhat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční
Domácí

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

 • Aktualizováno
 • Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

  Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

  Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

  V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

  Aktualizováno

  Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

  Aktualizováno

  Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

  Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

  Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

  reklama