Muž v Josefově zdemoloval bar. Tohle je cikánské město, nacisty tu nestrpíme, hájí se

Policisté řeší incident, který se odehrál v jednom z barů v centru Josefova na Náchodsku. Dvojice mužů vešla dovnitř a zachovala se jako demoliční četa. Redakci Krimi zpráv se hlavní aktéry podařilo vypátrat. Jak své chování vysvětlují?

Incident se stal v Josefově v pondělí navečer. Do soukromého klubu v centru vešel Lukáš Cikán se svým kamarádem, který ho při tom celou dobu natáčel. Jak se později redakci sám svěřil, šli řešit dlouhodobé spory s majitelem podniku.

Muž, kterého hledali, ale v klubu nebyl. Situace se začala vyostřovat, jeden z příchozích vzal do ruky židli a začal podnik demolovat.

„Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky. Bohužel ve chvíli, kdy tam přijely, už se na místě pachatel nenacházel. Proto policisté provedli nezbytné úkony, vyslechli svědky a podařilo se jim ustanovit pachatele,“ informovala policejní mluvčí Lucie Konečná.

„Jsou nám známi z minulosti, občas jsou s nimi problémy, hlavně co se týká občanského soužití. Dá se říct, že tohle je jeden z těch větších excesů,“ komentoval případ velitel městské policie Jaroměř Ondřej Mundl.

Je to klub nacistů, hájí se muž

Oba muže – hlavního aktéra i jeho kameramana – se Krimi zprávám podařilo najít. „Vygradovaly dlouhodobé spory. Je to klub nacistů, lidí, co uznávají fašismus. Nikdo to tu nemá rád, už se to táhne dlouhodobě. Nebylo to mířený na lidi, co tam seděli, ale na majitele. Nešlo tam ani o to někomu ublížit,“ vysvětloval Lukáš Cikán.

„Dal si přezdívku Führer, uznávají tam německý vojáky, který je tady vraždili na hromady. Mají tam pověšený jejich portréty na zdech. Napadli taxikáře, protože byl černej. Josefov je cigánský město, tady to nestrpíme,“ doplnil autor videa Cyril Vach.

V baru, kde se incident odehrál, bylo zavřeno a nikdo reportérovi neotevřel. „Bylo to upozornění, aby byli normální. Rasismus ať si strčej do p*dele,“ dodal na adresu klubu Vach.

Kriminalisté zahájili trestní řízení pro přečin poškození cizí věci a výtržnictví. Pokud mužům soud vinu prokáže, můžou skončit až na tři roky za mřížemi.

Tagy: