CNN Prima News nacismus

nacismus

Výpis příspěvků ke štítku „nacismus“

Vyhrocená situace na Národní třídě. „Fiala je nacista a kolaborant,“ křičel demonstrující

17. listopadu 2022 12:20

Oslavy výročí 17. listopadu na Národní třídě se letos nenesou pouze v poklidné atmosféře. Přispěl k tomu hlasitý demonstrující. Pořvával na jednotlivé politiky, kteří přišli uctít památku událostí roku 1989. Premiéra Petra Fialu (ODS) nazval nacistou a kolaborantem. Slovy „hanba“ nešetřil ani směrem k ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN), ten reagoval, že i takové výroky patří k demokracii. Reportéři CNN Prima NEWS zachytili hádku demonstranta s ostatními přítomnými, kteří vládní představitele spíše podporovali.

Nález nedozírné ceny: Objevily se housle uloupené nacisty, svede se o ně právní bitva

4. listopadu 2022 07:57

Ve Francii se podařilo identifikovat vzácné housle vyrobené Antoniem Stradivarim, které na konci druhé světové války uloupili nacisté z muzea ve Varšavě. Na experty ze společnosti Musique et Spoliations, která historii nástrojů zkoumá, se obrátil současný majitel houslí. Dozvěděl se, že nejspíš vlastní housle pojmenované Lauterbach Stradivarius, které před válkou patřily polskému průmyslníkovi Henryku Grohmanovi. Napsal o tom list The Times.

Nacistická gilotina sťala Masarykova knihovníka. Smrt za ideály přišla v symbolické datum

28. října 2022 14:12

Knihovník prezidenta T. G. Masaryka a profesor Masarykovy univerzity v Brně Jan Uher (1891–⁠1942) patří mezi 612 obětí, které nacisté uvrhli pod gilotinu anebo do oprátky v berlínské věznici Plötzensee. V den 80. výročí exekuce navštívil popravčí místnost profesorův pravnuk a historik Jan B. Uhlíř. Berlín nyní poprvé od roku 1945 chystá velkou výstavu o českých odbojářích odsouzených k smrti v někdejším hlavním městě Třetí říše.

Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

5. října 2022 20:21

Ukrajinci shromažďují další důkazy o tom, že se ruská armáda na okupovaných územích dopouštěla válečných zločinů. Obzvlášť šokující nález čekal ukrajinské vojáky a policisty ve vesnici Pisky-Radkivski v Charkovské oblasti. Okupanti po sobě v jedné z mučíren nechali krabici plnou zlatých či stříbrných zubních implantátů, které pravděpodobně předtím trhali z úst Ukrajincům. Ruská armáda rovněž čelí vážným podezřením, že vězně pohřbívala zaživa.

Nová etapa teroru. Heydrich převzal funkci protektora na sv. Václava, hned nařídil popravy

28. září 2022 18:34

Kalendář se zrovna překlopil na neděli 28. září 1941. A v Praze i v celém protektorátu začala nová etapa nacistického teroru. „Dnes dopoledne se ujal svého úřadu SS-Obergruppenführer generál Heydrich, zastupující říšského protektora a pověřený výkonem jeho funkce,“ uvedla na sv. Václava tisková agentura ČTK. „Během pouhých 24 hodin Heydrich eliminoval tři generály odboje, Josefa Bílého a Huga Vojtu nechal popravit ještě 28. září,“ říká historik Jan B. Uhlíř.

S Putinem je třeba jednat, s Hitlerem se taky nemluvilo. Jermanová uvedla podivnou paralelu

23. září 2022 08:30

Názory české vládní pětikoalice a opozice se často liší v tom, jakým způsobem a jestli vůbec jednat s Ruskem, které rozpoutalo ničivou válku na Ukrajině. Poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS sice jasně řekla, že je třeba Ukrajinu podporovat, během vysílání však sdělila poněkud zvláštní historickou paralelu s putinovským Ruskem a nacistickým Německem. Nad argumentem se ve studiu podivoval i poslanec Jiří Havránek (ODS).

Zmetek, parazit a odpudivá kreatura. Pětikoalice cupuje Babiše za vyjádření o Pekarové

22. srpna 2022 21:19

Symbol zla a nenávisti. Tak opět označil předseda hnutí ANO Andrej Babiš šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Tentokrát tak učinil prostřednictvím svého Facebooku. Ostré reakce od členů vládní pětikoalice na sebe nenechaly dlouho čekat. Politici expremiéra nazvali mimo jiné výrazy jako zmetek, parazit či odpudivá kreatura.

Pekarová je symbolem zla a nenávisti, řekl Babiš. To je vyznamenání, odvětila šéfka TOP 09

16. srpna 2022 21:38

Kontaktní kampaň předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v českých regionech budí u veřejnosti velký rozruch. Kdo může za zvyšující se agresivitu lidí v obou táborech? Expremiér viní vládní pětikoalici. Šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) pak označil za „symbol zla a nenávisti“. Pekarová v reakci pro CNN Prima NEWS uvedla, že jde o „vulgární parafrázi“. Oba politici se rovněž vrátili ke kontroverznímu výroku o nacistech, který Babiš pronesl na jednom z předvolebních mítinků.

Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD

13. srpna 2022 22:30

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svojí rétorikou úmyslně čeří vodu a neštítí se ani přirovnávat voliče vládní pětikoalice k nacistům. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek s tím, že šéf hnutí ANO se tak snaží zapůsobit i na voliče SPD. Šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek připomněl, že Babiš se podobným způsobem chová už léta. Zároveň si postěžoval, že mnoho lidí i média aktuálně spíš řeší bitky na Babišových mítincích než reálné problémy společnosti.

Nacistická k*rvo, zabijeme vás. Ruský politik vyhrožoval německému novináři kvůli Ukrajině

7. srpna 2022 20:39

Ruský poslanec Alexej Žuravljov se znovu opřel do Západu. Tentokrát šéf ultranacionalistické strany Rodina a blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina vyhrožoval v živém vysílání ruské státní televize Rossija 1 německému reportérovi Björnu Stritzelovi, který z místa pravidelně informuje o válce na Ukrajině, že Rusové jeho a jemu podobné všechny zabijí. Bizarní výrok přišel přehnaný i prokremelskému moderátorovi.

Ostrá přestřelka poslanců kvůli Babišovi. Padla slova o denacifikaci i agresi vůči ANO

6. srpna 2022 05:11

Andrej Babiš (ANO) svými slovy rozděluje společnost. V pořadu 360° to řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Narážel na výroky bývalého předsedy vlády, který na jedné ze svých cest po obcích v Česku označil své odpůrce za „fašisty a nacisty“. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) se šéfa opozičního hnutí na CNN Prima NEWS zastal.

Šéfka Trikolóry: Fiala měl jet do Moskvy, ne do Kyjeva. Ukrajinci napadají vlastní lidi

20. července 2022 21:43

Kdyby byl Petr Fiala (ODS) premiérem své země a lidu, jel by v první řadě do Moskvy, nikoliv do Kyjeva. Uvedla to v souvislosti s problematickými dodávkami ruského plynu šéfka Trikolóry Zuzana Majerová ve speciálu pořadu 360°. Podle ní by k žádné válce na Ukrajině nedošlo, kdyby byl americkým prezidentem nadále Donald Trump. V letním vysílání CNN Prima NEWS rovněž hájila svůj názor, že Ukrajinci napadají své vlastní lidi.