reklama

Za slepice do klece. Proti klecovým chovům protestovala i hvězda Slunečné Bára Jánová

Známé osobnosti, jako je Jakub Prachař, Hana Vágnerová, Tomáš Klus nebo hvězda seriálu Slunečná Bára Jánová, se nechaly zavřít na několik hodin do klece. Chtěly tím podpořit boj proti klecovým chovům slepic. Dobrovolně pak ve stísněném prostoru za mřížemi strávily několik hodin. Nyní mohou být spokojeni, Sněmovna ve středu schválila zákaz klecových chovů slepic od roku 2027.

reklama

K řadě slavných osobností se připojila také herečka a hvězda seriálu Slunečná Bára Jánová a vyzkoušela si život slepice v kleci. „Je tady se mnou devatenáct slepic, protože v takové reálné kleci pro slepice jich bývá dvacet,“ popsala herečka své dočasné obydlí.

K tématu

„Je tady bidýlko, na který si také můžu sednout, když už mě bude bolet zadek, a to je všechno. Je to chudý život slepice,“ dodala. Tato akce je mířená na poslance, aby schválili zákon o zákazu klecových chovů, což se nakonec stalo.

Bára strávila zavřená v kleci na Malostranském náměstí v historickém centru Prahy pět hodin. Pozornosti se jí ale moc nedostalo. Jindy zalidněné náměstí totiž zelo prázdnotou. „Nejsou tady takové davy, jaké bývají, takže tady tomu jsem trochu ubráněná,“ řekla herečka, která se původně zástupu lidí na obyčejně rušném místě obávala.

Sama Jánová má ale k přírodě velmi blízko a snaží se jíst hlavně rostlinnou stravu. „Snažím se zvířata chránit nejenom touhle iniciativou, ale celkově. Je to můj životní styl,“ vysvětlila herečka.

K tématu

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama