Za slepice do klece. Proti klecovým chovům protestovala i hvězda Slunečné Bára Jánová

Známé osobnosti, jako je Jakub Prachař, Hana Vágnerová, Tomáš Klus nebo hvězda seriálu Slunečná Bára Jánová, se nechaly zavřít na několik hodin do klece. Chtěly tím podpořit boj proti klecovým chovům slepic. Dobrovolně pak ve stísněném prostoru za mřížemi strávily několik hodin. Nyní mohou být spokojeni, Sněmovna ve středu schválila zákaz klecových chovů slepic od roku 2027.

K řadě slavných osobností se připojila také herečka a hvězda seriálu Slunečná Bára Jánová a vyzkoušela si život slepice v kleci. „Je tady se mnou devatenáct slepic, protože v takové reálné kleci pro slepice jich bývá dvacet,“ popsala herečka své dočasné obydlí.

„Je tady bidýlko, na který si také můžu sednout, když už mě bude bolet zadek, a to je všechno. Je to chudý život slepice,“ dodala. Tato akce je mířená na poslance, aby schválili zákon o zákazu klecových chovů, což se nakonec stalo.

Bára strávila zavřená v kleci na Malostranském náměstí v historickém centru Prahy pět hodin. Pozornosti se jí ale moc nedostalo. Jindy zalidněné náměstí totiž zelo prázdnotou. „Nejsou tady takové davy, jaké bývají, takže tady tomu jsem trochu ubráněná,“ řekla herečka, která se původně zástupu lidí na obyčejně rušném místě obávala.

Sama Jánová má ale k přírodě velmi blízko a snaží se jíst hlavně rostlinnou stravu. „Snažím se zvířata chránit nejenom touhle iniciativou, ale celkově. Je to můj životní styl,“ vysvětlila herečka.

Tagy: