CNN Prima News slepice

slepice

Výpis příspěvků ke štítku „slepice“

Na Frýdecko-Místecku se objevila ptačí chřipka. Ohniska nákazy se v Česku množí

V malochovu slepic v Kunčicích pod Ondřejníkem na Frýdecko-Místecku se objevila ptačí chřipka. V chovu bylo devět slepic, šest jich 23. prosince náhle uhynulo. Zbývající tři měly příznaky nemoci a v souladu s legislativou byly o vánočních svátcích utraceny, uvedl Petr Majer ze Státní veterinární správy. Jde o osmnácté letošní ohnisko ptačí chřipky v Česku, od začátku prosince o osmé.

Poslední chvíle mima Čejky: Nemoc ho změnila k nepoznání. Zavřel oči a už se neprobudil

Slavný český mim a tanečník Jaroslav Čejka, kterého nejvíce proslavilo imitování slepice, americké zpěvačky Tiny Turner nebo Charlieho Chaplina, posledních dvanáct let prožil v domově pro seniory. Prodělal mozkovou mrtvici, poté bojoval s Parkinsonovou i Alzheimerovou chorobou a přestal být soběstačný. Apetit mu ale zůstal do poslední chvíle až neuvěřitelný.

Na Litoměřicku uhynulo sto tisíc slepic s ptačí chřipkou. Další budou zlikvidovány

Ve velkochovu v Libotenicích na Litoměřicku, kde se minulý týden potvrdilo ohnisko ptačí chřipky, přes svátky uhynulo více než sto tisíc nosnic. V halách se ještě minulý týden nacházelo 188 tisíc kusů drůbeže. S likvidací zbývajících ptáků začnou veterináři v úterý, několik dní se čekalo na dodávku oxidu uhličitého, kterým se slepice utrácejí. Zničit je třeba také 600 tisíc vajec, řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. V chovu zjistili subtyp choroby H5N1 potenciálně přenosný na člověka.