
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
slepice
Výpis příspěvků ke štítku „slepice“

Opeřenci pomáhají seniorům – a naopak. Nová zooterapeutická metoda nese své ovoce
V době, kdy je fyzický kontakt mezi lidmi, zejména pro starší generaci, rizikový, o to víc je důležitý kontakt se zvířaty. Dokáže totiž zlepšit psychickou kondici, která má vliv i na celkové zdraví člověka. V domově seniorů v Mlékovicích našly své místo terapeutické slepice. Jde o takzvané hedvábničky. Seniorům mají pomoci, aby se co nejvíce cítili jako ve svých předchozích domovech. Patronem projektu je moderátor CNN Prima NEWS Karel Voříšek.

Konec drezúry v cirkusech a klecového chovu slepic. Senát po 4 hodinách novelu přijal
Senát schválil beze změn zákaz klecových chovů nosnic od roku 2027. Souhlasil tak i se zvýšením pokut za týrání zvířat nebo zákazem drezúry v cirkusech a podobných zařízeních. Rozhodl o tom po čtyřhodinové debatě v rámci novely o ochraně zvířat proti týrání. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Síla soucitu: Nový dokument ukazuje strasti i radosti azylových farem
Poměrně novým fenoménem v ochraně zvířat u nás jsou azylové farmy, které slouží jako netradiční útulky. Kromě psů a koček zde totiž nacházejí bezpečný domov i krávy, prasata či slepice. Hned dvěma azylovým farmám a lidem, kteří se kvůli zvířatům vzdali svého pohodlí, se věnuje i nový dokumentární seriál Síla soucitu z produkce brněnské aktivistické skupiny Kolektiv pro zvířata.

Za slepice do klece. Proti klecovým chovům protestovala i hvězda Slunečné Bára Jánová
Známé osobnosti, jako je Jakub Prachař, Hana Vágnerová, Tomáš Klus nebo hvězda seriálu Slunečná Bára Jánová, se nechaly zavřít na několik hodin do klece. Chtěly tím podpořit boj proti klecovým chovům slepic. Dobrovolně pak ve stísněném prostoru za mřížemi strávily několik hodin. Nyní mohou být spokojeni, Sněmovna ve středu schválila zákaz klecových chovů slepic od roku 2027.

Klecové chovy slepic skončí v roce 2027. Poslanci ANO to nepodpořili, Babišovi navzdory
- Téma: Sněmovna
- Aktualizováno
Premiér Andrej Babiš (ANO) v minulosti několikrát deklaroval, že je proti klecovým chovům slepic a bude se o týrání zvířat zajímat. Když ve Sněmovně došlo ke klíčovému hlasování o zákazu klecových chovů, nikdo z poslanců ANO ale pro nebyl. I přes jejich odpor Sněmovna nakonec schválila zákaz klecových chovů nosnic od roku 2027.

Pěkná děvčátka říkala, že je jim líto slepiček. Poslankyně se pustila do obránců zvířat
Poslanci od středečního rána řeší, jestli zakážou klecové chovy slepic. S emotivním projevem ve středu dopoledne vystoupila poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková. Pustila se do obránců zvířat s tím, že jsou filozofové a o slepicích nic nevědí.

Mýty kolem slepic: Nejsou hloupé, kuřata vychovávají individuálně a umí počítat
Asi byste do slepice neřekli, že zvládne sčítání a odčítání a ke každému kuřeti přistupuje individuálně, že? Slepice je totiž dalším hanlivým označením hloupé ženy. To ale těmto ptákům křivdí. Krom uvedených faktů totiž dokážou navíc vnímat časová rozmezí, plánovat a předvídat události.

Zachraňte život slepici a mějte domácí vajíčka
Víte, co znamená číslo 3, které najdete na vajíčkách? Jde o informaci, že pochází z klecových chovů. Tam má slepice prostor podobný papíru o velikosti A4. V Česku je takto drženo skoro 5 milionů slepic (84 % z celkového počtu chovů).

Místo zvířat stroje na výrobu potravin? Záleží na chovatelích i zákaznících, shodují se odborníci
Dříve několik desítek vajec, dnes několik stovek. Dříve tisíc litrů mléka, dnes až dvanáct tisíc. A tak bychom mohli pokračovat dál. Šlechtění zvířat přišlo spolu s domestikací, v posledních letech se však toto téma dostává do popředí kvůli svědectvím o tom, co se děje za zdmi velkochovů. Zvířata šlechtěná pouze na vyšší produktivitu totiž mohou za větší množství vajec, mléka či masa platit svým zdravím.

Tento týden se nejspíš rozhodne o životě milionů slepic: Bojují za ně i slavné tváře
Tento týden ve středu by se mělo rozhodnout o osudu několika milionů slepic ve velkochovech. V českých klecích je totiž drženo 5 milionů slepic. Tato problematika se dříve moc neřešila, v roce 2018 ale ochránci zvířat z organizace OBRAZ zveřejnili video ze „života" ve velkochovu a strhla se bouře.


Odborníci o velkochovech: Zvířata jsme zavřeli do klecí, ale jejich potřeby jim zůstaly
Velkochovy jsou často zmiňovány ve spojitosti s chybějící pohodou zvířat, kterých je velké množství na malém prostoru, a to zejména kvůli ekonomické stránce. Zvláštní kategorií jsou pak ty, kde žijí zvířata v klecích. Produkty z nich jsou totiž levnější než ze zvířat ve volných či ekologických chovech. Jaké dopady má však život ve velkochovu na zvířata samotná? Mohou cítit bolest či stres? A jsou tyto podmínky ideálním podhoubím pro vznik a šíření chorob?