Při požáru v Čelákovicích se lidé nadýchali kouře. Nevětrejte, vyzývají hasiči místní

Požár v Čelákovicích

V Čelákovicích u Prahy dnes hořela hala na výrobu ochranných pracovních prostředků. Několik lidí se nadýchalo kouře, záchranáři ale nemuseli nikoho ošetřovat, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, oheň už mají pod kontrolou.

Oznámení o požáru v Průmyslové ulici hasiči přijali kolem 12:00. Starosta Josef Pátek (ODS) s odvoláním na prvotní informace uvedl, že hoří oděvy a chemikálie. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové požár zachvátil halu na výrobu ochranných prostředků. Mluvčí hasičů Vladimíra Kereková uvedla, že jde o část haly s garážemi a vozidly. Zhruba kolem 13:00 se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Řídící důstojník hasičů Zdeněk Bidzilia na místě uvedl, že shořela výrobní linka v hale. Vozidlo, které stálo v garáži, se podařilo uchránit. Příčina ani výše škody zatím není známa, hasiči zatím škody v hale nesečetly.

Zvýšené množství škodlivin

Na místo zamířila chemická laboratoř, která bude měřit, zda neunikají škodliviny do ovzduší. Místní obyvatelé by neměli větrat.

Pátek sdělil, že městská měřicí stanice kvality ovzduší zaznamenala zvýšené množství škodlivin v ovzduší. Nyní je situace již v normě. Měřicí stanice se nachází asi 300 metrů vzdušnou čarou od místa požáru.

Podle mluvčí záchranné služby Petry Homolové při požáru nebyl nikdo zraněn. „Je to bez zranění, nikoho jsme neošetřovali,“ řekla. Schneeweissová dodala, že v budově bylo několik lidí, kteří se nadýchali kouře. Pomoc zdravotníků ale zřejmě nepotřebovali.

Příčinu a okolnosti události budou vyšetřovatelé zjišťovat.

Tagy: