reklama
CNN Prima News vzduch

vzduch

Výpis příspěvků ke štítku „vzduch“

Jak snížit riziko nákazy koronavirem doma? Vědci doporučují dostupný přístroj

Respirační viry milují zimu a podle odborníků z Yaleovy univerzity přežívají déle a šíří se lépe v prostředí, kde je nízká teplota a sušší vzduch. V zimním období jsou to právě domácnosti, kde vlivem používání topení klesá vlhkost vzduchu o desítky procent. Vědkyně Linsey Marrová proto lidem doporučuje používat doma zvlhčovač vzduchu. Pomůže snížit přenos virů a navíc i zvýší imunitu, podotkla.

Z Mezinárodní vesmírné stanice uniká vzduch, zřejmě bude nutné dopravit tam kyslík

Z ruského modulu Zvezda Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) uniká vzduch ve větším než normativním množství a zřejmě bude potřeba dopravit na orbitální komplex dodatečný kyslík. Televizní stanici Rossija-24 to v úterý řekl Sergej Krikaljov, výkonný ředitel pilotovaných programů ruské kosmické agentury Roskosmos. Podle ní nynější tříčlenná posádka ISS není ohrožená.

Kapénky z kašle se nesou až 365 centimetrů, zjistili američtí vědci

Na floridské univerzitě se dva profesoři rozhodli změřit sílu jednoho zakašlání. Díky plastové figuríně, pumpičce a směsi glycerinu s vodou v laboratoři simulovali lidské zakašlání a jeho dosah bez zakrytí úst rukou nebo ochrannou maskou. Z experimentu vyplynulo, že nařízení o minimálním rozestupu v USA, které činí šest stop neboli 182 centimetrů, není dostatečné. Kapénky ze zakašlání se totiž donesou až do vzdálenosti 365 centimetrů. Mimochodem, v Česku se venku může chodit bez roušky při dodržování nejméně dvoumetrové vzdálenosti mezi osobami.

reklama