RADAR: Po neděli se prudce ochladí, spustí se deště. Podívejte se, kde mají řádit bouřky

Déšť

Po teplém víkendu se v Česku prudce ochladí. Noční teploty mohou klesnout až k nule, přes den dosáhnou 6 až 12 °C. Vyskytnou se také přeháňky, které budou ve vyšších oblastech smíšené nebo sněhové.

V neděli bude převážně polojasno, od severozápadu bude postupně přibývat oblačnosti a ojediněle se vyskytnou přeháňky. Nejvyšší teploty dosáhnou 21 až 26 °C, na severu a severozápadě se budou pohybovat kolem 19 °C. Povane mírný, přechodně až čerstvý západní až jihozápadní vítr rychlostí 4 až 8 m/s, který se večer bude měnit na severozápadní a zeslábne.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Počasí přeje klíšťatům. Experti radí, na jaké příznaky se po jejich kousnutí zaměřit

Noc na pondělí bude zatažená až oblačná, od západu se místy vyskytne déšť nebo přeháňky. Nejnižší teploty klesnou na 13 až 9 °C, na severu až na 7 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr rychlostí do 3 m/s.

Na pondělí předpovídají meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu převážně zataženo, na většině území se vyskytne déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Odpoledne se od severozápadu očekává přechodné ubývání srážek a oblačnosti. Později večer se na severozápadě Čech ale opět místy vyskytnou přeháňky, které budou v oblastech nad 1000 metrů i sněhové. Nejvyšší teploty dosáhnou 13 až 17 °C, na jihovýchodě až 20 °C. Povane slabý proměnlivý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr rychlostí 2 až 6 m/s, který večer v Čechách v nárazech dosáhne 15 až 20 m/s.

Situaci ve svém kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii. Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, která vás zajímá.

V úterý bude proměnlivá oblačnost, místy se vyskytnou přeháňky nebo déšť. Nad 800 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C, na severu a západě až na 2 °C. Přes den dosáhnou 8 až 12 °C. Povane čerstvý západní vítr rychlostí 4 až 8 m/s, který místy v nárazech dosáhne až 15 m/s.

Na středu meteorologové předpovídají proměnlivou, převážně velkou oblačnost s přeháňkami. V polohách nad 700 metrů budou smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, při slabším větru až na 0 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 6 až 10 °C, na jihovýchodě až na 12 °C. Vát bude mírný severozápadní až severní vítr rychlostí 3 až 7 m/s.

Tagy: