reklama

V Chorvatsku byl spatřen žralok. Na místě zasahovala policie

V sobotu se v chorvatském Dubrovníku objevil žralok. Na místě zasahovala policie a všichni museli okamžitě opustit moře. Podle svědků se žralok pohyboval blízko břehu, nikoho ale nenapadl. V oblasti žije téměř třicet druhů žraloků.

reklama

Každoročně je po celém světě hlášených přibližně 80 útoků žraloků. Za strachem, který vyvolávají, jsou sériové útoky žraloků, ale také zpracování tohoto tématu v hororových filmech.

Další záběry žraloka u chorvatského pobřeží:

Z více než 489 druhů žraloků stojí za smrtelnými útoky na člověka nejčastěji tři druhy, a to velký bílý, tygří a bělavý. Na nechtěném prvním místě s nejvyšším počtem útoků jsou Spojené státy a nejvíce smrtelných napadení má Austrálie.

Jak jsou na tom místa, kam na dovolenou nejčastěji vyjíždějí Češi? Tak například v Egyptě se odehrálo celkem 34 útoků, z toho smrtelných bylo devět, následuje Itálie, Španělsko a 21 hlášených útoků má i Chorvatsko.

K tématu

Tagy: moře žralok Policie Chorvatsko žraloci

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama