V Litovli vybuchl plyn. Jeden člověk utrpěl popáleniny, na místě zasahovali hasiči

V domě v Litovli u Olomouce došlo k výbuchu plynu.

Litovlí na Olomoucku otřásla exploze rodinného domu. Jeden člověk utrpěl popáleniny na celém těle a byl přepraven vrtulníkem do nemocnice. Na místě zasahovali hasiči Olomouckého kraje, kteří ze sousedních objektů evakuovali sedm dospělých osob a dvě děti.

K explozi v obytném domě došlo v sobotu v odpoledních hodinách. Na místo vyrazili hasiči, záchranáři a policie. „Došlo tam pravděpodobně k výbuchu plynu. Přesné příčiny nehody se zjišťují. Na místě byla zraněna jedna osoba, která byla ošetřena a následně předána záchranné službě Olomouckého kraje,“ uvedl CNN Prima NEWS mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Poničena byla horní část objektu. „Co se týká okolních nemovitostí, ty jsme prohlédli a nezaznamenali žádné problémy se stabilitou či statikou budovy. Na místo se dostavila plynárenská pohotovost a pohotovost Českých energetických závodů. Do jejich přijezdu jsme odpojili objekt od elektřiny a plynu,“ doplnil Buryánek.

Na místě zasahují policisté

Informaci o výbuchu potvrdil také starosta města Viktor Kohout. „Na ulici 1. máje v domě č. 8 ve dvoře, kde se nachází garáže a místní zázemí, došlo k explozi plynu. Volaly mi složky Integrovaného záchranného systému. Na místě je odpojena elektrická energie i plyn. Další sousední nemovitosti jsou, doufejme, v pořádku. Sousedé jsou dle bezpečnostních předpisů mimo dosah a nyní probíhá kontrola jednotlivých objektů pracovníky z ČEZ a RWE. Je zde jeden zraněný člověk, který utrpěl popáleniny a byl přepraven vrtulníkem do nemocnice,“ informoval starosta s tím, že se incidentem zabývá kriminální policie. Policisté zapáskovali široké okolí domu a na místě stále probíhá vyšetřování.

Do Litovle vyrazil také štáb CNN Prima NEWS, kterému se podařilo mluvit s obyvatelkou poničeného bytu, která se během exploze nacházela na schodech a jako zázrakem se jí nic nestalo. „Zraněný krátce po explozi vyskočil z bytu. Měl popáleniny, ale naštěstí nebyl v ohrožení života. Do péče si ho převzali záchranáři, kteří ho vrtulníkem přepravili do nemocnice,“ řekla obyvatelka bytu.

Tagy: