Vražda na Kroměřížsku: Muž měl v afektu zabít známého a utéct. Chytili ho za pár minut

Zadržení muže podezřelého z vraždy na Kroměřížsku

Vražda v Holešově

Policie prověřuje případ vraždy, která se stala v pondělí před polednem v areálu jedné z firem v Holešově na Kroměřížsku. Třicetiletý cizinec tam nožem bodl svého stejně starého známého, taktéž cizince, který zemřel, řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Útočník byl následně několik desítek minut na útěku, policii se ho podařilo zadržet ve Fryštáku na Zlínsku. Hrozí mu až osmnáctileté vězení.

„Incidentu předcházela rozepře mezi dvěma třicetiletými cizinci, kteří se navzájem znali. Jeden z mužů druhého bodl nožem a ten následně zranění podlehl. Pachatel poté z místa činu utekl,“ uvedla Kyšnerová.

Do následné rozsáhlé pátrací akce se podle ní zapojili pořádkoví a dopravní policisté, kriminalisté i prvosledové hlídky. „Nápomocni nám byli také policisté ze zásahové jednotky z Brna a rovněž jsme využili policejní vrtulník,“ uvedla mluvčí.

Krátce před 14:00 se policistům útočníka podařilo zadržet na autobusovém nádraží v centru Fryštáku, který je od Holešova po silnici vzdálený zhruba deset kilometrů. „Měli jsme poznatky, že muž jede autobusem,“ řekla mluvčí.

Zadržený cizinec je podezřelý z vraždy. „Nyní s ním krajští kriminalisté provádějí úkony trestního řízení. Obvinění pravděpodobně padne v nejbližších dnech, uvedla Kyšnerová. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži nepodmíněný trest na deset až 18 let.

Tagy: