reklama

V Indonésii se ztratil boeing, zřítil se do moře? Záchranáři našli kusy trosek

Letadlo Boeing 737-500 s 62 lidmi na palubě se krátce po opuštění letiště v indonéské Jakartě ztratilo. Podle dostupných informací začal letoun chvíli po vzletu rychle klesat (slétl prudce asi o tři kilometry) a poté s ním letecká kontrola ztratila kontakt. Několik lidí v oblasti Indonésie vypovědělo, že slyšelo výbuch. Množí se také domněnky o tom, že záchranáři už nalezli trosky.

reklama

Za průběh cesty zodpovídá aerolinka Sriwijaya Air. Dispečerům se let SJ182 vypařil z radarů v momentě, kdy boeing přelétal nad severním pobřežím Jakarty a chystal se vzlétnout nad otevřené moře.

„Letoun ztratil výšku tří kilometrů za méně než minutu, a to zhruba čtyři minuty po opuštění letiště v Jakartě,“ uvedl web Flightradar24, který monitoruje letový provoz. Stalo se tak ve 14:40 indonéského času.

„V tomto okamžiku věc vyšetřujeme a koordinujeme s pátrací a záchrannou agenturou Basarnas a orgánem pro bezpečnost dopravy KNKT. Další informace zveřejníme, jakmile budeme vědět více,“ uvedla mluvčí ministerstva dopravy Adita Irawatiová.

Letadlo, údajně 27 let staré, mělo namířeno do indonéského města Pontianak. Let by měl za normálních okolností trvat 95 minut. Úřady začaly stroj okamžitě hledat. Husein Murad, regent souostroví Tisíc ostrovů, listu Merdeka sdělil, že v oblasti „cosi“ dopadlo a explodovalo. Podle webu Indian Express už indonéská televize také odvysílala záběry trosek na moři, ona sama ale nepotvrdila, že by se jednalo o hledaný letoun.

„Našli jsme nějaké kabely, džíny a kusy kovu na mořské hladině,“ uvedly úřady pro CNN Indonesia.

Podle indonéského ministerstva dopravy jsou už jsou v oblasti údajného pádu letadla speciální pátrací týmy. Na palubě boeingu podle ministra zahraničí Petříčka nebyl žádný občan Česka a patrně ani jiné země Evropské unie.

V Indonésii se v říjnu 2019 zřítil do Jávského moře letoun Boeing 737 MAX indonéské letecké společnosti Lion Air. Na palubě stroje, který také odletěl z Jakarty, tehdy zahynulo 189 lidí. O pět měsíců později se zřítil další Boeing 737 MAX, který patřil společnosti Ethiopian Airlines. Boeing v reakci na obě nehody odstavil tento model na celém světě z provozu.

Podrobnosti připravujeme.

Tagy: letadlo Indonésie Boeing 737-500 ztracené letadlo

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Koronavirus

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. V rozhovoru na rádiu Frekvence 1 odhadl, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu. V červnu by se mohly otevřít restaurační zahrádky, venkovní koncerty a sporty.

Elon Musk na Měsíci. NASA si pro příští let vybrala lunární modul SpaceX
Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama