reklama

V Indonésii se ztratil boeing, zřítil se do moře? Záchranáři našli kusy trosek

Letadlo Boeing 737-500 s 62 lidmi na palubě se krátce po opuštění letiště v indonéské Jakartě ztratilo. Podle dostupných informací začal letoun chvíli po vzletu rychle klesat (slétl prudce asi o tři kilometry) a poté s ním letecká kontrola ztratila kontakt. Několik lidí v oblasti Indonésie vypovědělo, že slyšelo výbuch. Množí se také domněnky o tom, že záchranáři už nalezli trosky.

reklama

Za průběh cesty zodpovídá aerolinka Sriwijaya Air. Dispečerům se let SJ182 vypařil z radarů v momentě, kdy boeing přelétal nad severním pobřežím Jakarty a chystal se vzlétnout nad otevřené moře.

„Letoun ztratil výšku tří kilometrů za méně než minutu, a to zhruba čtyři minuty po opuštění letiště v Jakartě,“ uvedl web Flightradar24, který monitoruje letový provoz. Stalo se tak ve 14:40 indonéského času.

„V tomto okamžiku věc vyšetřujeme a koordinujeme s pátrací a záchrannou agenturou Basarnas a orgánem pro bezpečnost dopravy KNKT. Další informace zveřejníme, jakmile budeme vědět více,“ uvedla mluvčí ministerstva dopravy Adita Irawatiová.

Letadlo, údajně 27 let staré, mělo namířeno do indonéského města Pontianak. Let by měl za normálních okolností trvat 95 minut. Úřady začaly stroj okamžitě hledat. Husein Murad, regent souostroví Tisíc ostrovů, listu Merdeka sdělil, že v oblasti „cosi“ dopadlo a explodovalo. Podle webu Indian Express už indonéská televize také odvysílala záběry trosek na moři, ona sama ale nepotvrdila, že by se jednalo o hledaný letoun.

„Našli jsme nějaké kabely, džíny a kusy kovu na mořské hladině,“ uvedly úřady pro CNN Indonesia.

Podle indonéského ministerstva dopravy jsou už jsou v oblasti údajného pádu letadla speciální pátrací týmy. Na palubě boeingu podle ministra zahraničí Petříčka nebyl žádný občan Česka a patrně ani jiné země Evropské unie.

V Indonésii se v říjnu 2019 zřítil do Jávského moře letoun Boeing 737 MAX indonéské letecké společnosti Lion Air. Na palubě stroje, který také odletěl z Jakarty, tehdy zahynulo 189 lidí. O pět měsíců později se zřítil další Boeing 737 MAX, který patřil společnosti Ethiopian Airlines. Boeing v reakci na obě nehody odstavil tento model na celém světě z provozu.

Podrobnosti připravujeme.

Tagy: letadlo Indonésie Boeing 737-500 ztracené letadlo

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama