reklama

V Izraeli vyrábí nejdražší roušku na světě. Je ze zlata a vykládaná diamanty

Šperkařská společnost z Izraele vyrábí v současné době nejdražší roušku na světě. Její cena činí jeden a půl milionu dolarů (v přepočtu zhruba 33,4 milionu korun).

reklama

Je vyrobena s osmnáctikarátového zlata a vykládána bílými a černými diamanty, kterých je 3 600 kusů. Nejdražší rouška obsahuje také jeden z nejlépe hodnocených filtrů N99. Zajímavý kousek si objednal čínský byznysmen žijící ve Spojených státech amerických.

Objednatel měl tři podmínky

Isaac Levy, designér a majitel šperkařské společnosti vyrábějící nejdražší roušku na světě, uvedl podle webu ABC Chicago, že zákazník, který si roušku objednal, měl tři podmínky: „První, že musí mít N99 schválený Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a evropskými standardy. Druhou, že bude dodána letos do 31. prosince, a třetí, kterou bylo nejjednodušší splnit, že bude nejdražší rouškou na světě.“

„Pokud by se objevila další společnost, která by vytvořila takovouto roušku, a vyzvala nás, tak jsem si jistý, že najdeme nějakého dalšího zákazníka, který koupí ještě dražší,“ myslí si Isaac Levy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama