reklama

V Izraeli vyrábí nejdražší roušku na světě. Je ze zlata a vykládaná diamanty

Šperkařská společnost z Izraele vyrábí v současné době nejdražší roušku na světě. Její cena činí jeden a půl milionu dolarů (v přepočtu zhruba 33,4 milionu korun).

reklama

Je vyrobena s osmnáctikarátového zlata a vykládána bílými a černými diamanty, kterých je 3 600 kusů. Nejdražší rouška obsahuje také jeden z nejlépe hodnocených filtrů N99. Zajímavý kousek si objednal čínský byznysmen žijící ve Spojených státech amerických.

Objednatel měl tři podmínky

Isaac Levy, designér a majitel šperkařské společnosti vyrábějící nejdražší roušku na světě, uvedl podle webu ABC Chicago, že zákazník, který si roušku objednal, měl tři podmínky: „První, že musí mít N99 schválený Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a evropskými standardy. Druhou, že bude dodána letos do 31. prosince, a třetí, kterou bylo nejjednodušší splnit, že bude nejdražší rouškou na světě.“

„Pokud by se objevila další společnost, která by vytvořila takovouto roušku, a vyzvala nás, tak jsem si jistý, že najdeme nějakého dalšího zákazníka, který koupí ještě dražší,“ myslí si Isaac Levy.

K tématu

Další hlavní zprávy

„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Rozřezal a snědl vlastní matku. Dělala mi ze života peklo, hájí se španělský kanibal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama