CNN Prima News diamant

diamant

Výpis příspěvků ke štítku „diamant“

Kde skončili vagnerovci? Prigožinovi žoldnéřští pohrobci tvrdí vliv na černém kontinentu

Ruská žoldácká organizace Vagnerova skupina, kterou vedl oligarcha Jevgenij Prigožin, se smrtí svého šéfa nezmizela z povrchu zemského. Aktuálně posiluje své pozice ve Středoafrické republice, uvádí televize CNN ve své reportáži. Vagnerovci v zemi působí od roku 2018 a vytvořili si zde nejen centrum pro své africké operace, ale slouží jim jako „laboratoř“. Zkoušejí, co by mohli v jiným zemích činit.

Ahmed Sultan bin Sulayem: Kryptoměny jsou budoucnost. Zobchodujeme i vodu

Podnikatel, obchodník a vizionář. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat výkonný ředitel dubajského komunitního centra DMCC, Ahmed Sultan bin Sulayem, který byl hostem pořadu Interview PLUS. V něm se rozhovořil nejen o burze s diamanty a drahými kovy či kryptoměnách, ale také o spolupráci, kterou jeho prostřednictvím Spojené arabské emiráty navázaly s Českou republikou, nebo o důvodech, proč udělat z vody burzovní komoditu.

Je diamant z královnina žezla kradený? Jihoafričané osočují Brity a chtějí klenot vrátit

Říká se mu Velká hvězda Afriky nebo Cullinan I. a jde o část největšího bezbarvého diamantu, který kdy byl nalezen. Koloniální úřady v Africe ho na počátku 20. století darovaly tehdejšímu britskému králi Eduardu VII. a nyní se blyští na královském žezle. Po smrti Alžběty II. ovšem v Jihoafrické republice nabírají na síle hlasy, které osočují Brity z krádeže a dožadují se, aby vzácný klenot vrátili.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.