reklama

Lídr neschválené kandidátky ČSSD: Vysvětlím Hamáčkovi, co je pro Ústecko nejlepší

Termín pro odevzdání kandidátek pro říjnové krajské volby je už 24. července a uvnitř ČSSD došlo k neobvyklému rozkolu, kdy vedení strany neschválilo kandidátní listinu v Ústeckém kraji. V Pořadu K Věci na CNN Prima NEWS se k tomu vyjádřil náměstek ústeckého hejtmana a lídr problematické listiny Martin Klika (ČSSD).

reklama

Vedení strany podle informací CNN Prima NEWS vadí zejména politická minulost a orientace některých uchazečů o mandát. Klika v tom ale problém nevidí. „U nás na severu, nebo i v jiném kraji, nejde o ideologii. Chtěli jsme mít na kandidátce lidi, kteří jsou pracovití, mají zkušenosti z komunální politiky a chtějí kraji pomoci,“ vysvětlil svůj postoj moderátorce Marii Bastlové.

K tématu

Koaliční projekt byl schválen

Sociální demokracie plánuje kandidovat v Ústeckém kraji v koalici Lepší sever, jejíž součástí má být kromě ČSSD také politické hnutí Pro Most, UFO (Ústecké fórum občanů) a nezávislí. „Náš koaliční projekt byl v Praze schválen, stejně jako já lídrem kandidátky. Teď už jde jen o přesné složení lidí a shodu mezi námi a grémiem,“ řekl Klika a dodal, že po neschválení listiny žádné personální změny nedělal, prý došlo pouze k přeskládání pořadí. Detailněji ale nic popisovat nechtěl.

Ve hře tak nadále zůstává varianta, že se do termínu odevzdání kandidátek ČSSD mezi sebou nedomluví a na Ústecku budou stát dvě kandidátky sociální demokracie proti sobě. „Já zejména chci, aby byl podpořen původní plán a listina byla schválena. Pokusím se předsedovi Honzovi Hamáčkovi vysvětlit, co je pro Ústecký kraj nejlepší,“ objasnil Klika.

K tématu

Být ve vládě je chyba

Tato nepříliš povzbudivá situace přichází pro sociální demokracii navíc v době, kdy jí předvolební průzkumy přisuzují přibližně pět procent hlasů. Podle Kliky vede cesta za lepšími výsledky sociální demokracie zejména přes otevírání dveří lidem z neziskového sektoru a osobnostem z regionů. „My máme třeba boxera Lukáše Konečného,“ uvedl.

Spory mezi ústeckou skupinou ČSSD a samotným vedením strany nejsou ale ničím novým. Například loni přišla severočeská skupina s návrhem, aby předseda sociální demokracie a zároveň ministr vnitra Jan Hamáček odstoupil, protože nezvládal stranickou krizi a nepodařilo se mu prosadit Michala Šmardu do pozice ministra kultury.

„My jsme jako krajská organizace měli výhrady už při vstupu do vlády, to stále trvá. Na druhou stranu musím ocenit osobní kontakt s Hamáčkem během koronavirové pandemie,“ prozradil v pořadu K Věci Klika.

Rozhovor Marie Bastlové s Martinem Klikou si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy: Jan Hamáček Marie Bastlová Ústecký kraj kandidát K VĚCI Krajské volby Martin Klika rozkol

Další hlavní zprávy

Fotbal

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Jan Hamáček

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

reklama
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Dva policisty převezli po nedělní demonstraci do nemocnice. Organizátorovi hrozí milionová pokuta
Řeřicha prý nevyroste. První hoax o 5G sítích pochází od dánských studentek
Někdo přišel s tím matematickým modelem. Kdo je tajemný muž, o kterém mluvil Babiš?
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama