Poplach na Mělnicku: Myslivec zahlédl medvěda. Lidé by neměli chodit do lesa

Medvěd hnědý ve Finsku

Medvěd poblíž Prahy

Překvapivé ráno za sebou mají obyvatelé několika obcí na Mělnicku. Ráno je zalarmovaly místní úřady, jeden z myslivců totiž v okolí zpozoroval medvěda. Zvíře spatřil mezi obcemi Konětopy a Čečelice, šlo směrem k lesu, kterému se přezdívá Dlouhý běh. Myslivci po něm aktuálně pátrají.

„Důležité upozornění – Medvěd v lese,“ varovala své obyvatele například na sociálních sítích obec Dřísy.

Důležité upozornění - Medvěd v lese Dnes v ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice MEDVĚD! Šel...

Posted by Obec Dřísy on Friday, January 14, 2022

„V ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice medvěd. Šel směrem na Dlouhý běh. Informace je ověřena. V současné době les prohledávají myslivci. Policie ČR a Lesy ČR byli informováni,“ uvádí dále. Zvíře spatřil myslivec, který následně informoval policisty.

„Ráno mi volal kolega myslivec, že za Čečelicemi spatřil medvěda. Hned jsem se tam šel podívat, ale protože půda byla zmrzlá a není sníh, nezbyly žádné stopy. Občanům jsme vydali varování, aby se následující dva dny nepohybovali ve volné přírodě,“ sdělil starosta Čečelis Josef Zeman, který je zároveň členem místního mysliveckého spolku.

Varování před medvědem následně obec sdílela i na sociálních sítích. „Obecní úřad oznamuje, že dne 14. 1. 2022 v ranních hodinách, byl spatřen v katastrálním území Čečelice (za obcí směrem na Konětopy) medvěd. Žádáme občany, aby omezili pohyb v přírodě. V případě jakýchkoliv poznatků prosíme o nahlášení na tel. 724 158 797 v jakémkoliv čase,“ uvedli.

POZOR ! Obecní úřad oznamuje, že dnes 14.1.2022 v ranních hodinách, byl spatřen v katastr. území Čečelice (za obcí...

Posted by Obec Čečelice on Friday, January 14, 2022

Obdobné hlášení vydal i Městys Všetaty na Mělnicku. Lidem obec mimo jiné doporučila, aby omezili vycházky mimo obec a hlídali si své domácí mazlíčky. Obecně by lidé v okolí těchto obcí měli zvážit výlety do lesa či jeho okolí. Informováni byli občané skrze aplikaci Mobilní Rozhlas.

V komentářích následně mnozí radí, kam by se myslivci mohli vydat zvíře hledat. Skupina myslivců a policistů celou oblast dopoledne prohledala, ale žádné stopy neobjevila.

Tagy: