reklama

Poplach na Mělnicku: Myslivec zahlédl medvěda. Lidé by neměli chodit do lesa

Překvapivé ráno za sebou mají obyvatelé několika obcí na Mělnicku. Ráno je zalarmovaly místní úřady, jeden z myslivců totiž v okolí zpozoroval medvěda. Zvíře spatřil mezi obcemi Konětopy a Čečelice, šlo směrem k lesu, kterému se přezdívá Dlouhý běh. Myslivci po něm aktuálně pátrají.

reklama

„Důležité upozornění – Medvěd v lese,“ varovala své obyvatele například na sociálních sítích obec Dřísy.

Důležité upozornění - Medvěd v lese Dnes v ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice MEDVĚD! Šel...

Posted by Obec Dřísy on Friday, January 14, 2022

„V ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice medvěd. Šel směrem na Dlouhý běh. Informace je ověřena. V současné době les prohledávají myslivci. Policie ČR a Lesy ČR byli informováni,“ uvádí dále. Zvíře spatřil myslivec, který následně informoval policisty.

„Ráno mi volal kolega myslivec, že za Čečelicemi spatřil medvěda. Hned jsem se tam šel podívat, ale protože půda byla zmrzlá a není sníh, nezbyly žádné stopy. Občanům jsme vydali varování, aby se následující dva dny nepohybovali ve volné přírodě,“ sdělil starosta Čečelis Josef Zeman, který je zároveň členem místního mysliveckého spolku.

Varování před medvědem následně obec sdílela i na sociálních sítích. „Obecní úřad oznamuje, že dne 14. 1. 2022 v ranních hodinách, byl spatřen v katastrálním území Čečelice (za obcí směrem na Konětopy) medvěd. Žádáme občany, aby omezili pohyb v přírodě. V případě jakýchkoliv poznatků prosíme o nahlášení na tel. 724 158 797 v jakémkoliv čase,“ uvedli.

POZOR ! Obecní úřad oznamuje, že dnes 14.1.2022 v ranních hodinách, byl spatřen v katastr. území Čečelice (za obcí...

Posted by Obec Čečelice on Friday, January 14, 2022

Obdobné hlášení vydal i Městys Všetaty na Mělnicku. Lidem obec mimo jiné doporučila, aby omezili vycházky mimo obec a hlídali si své domácí mazlíčky. Obecně by lidé v okolí těchto obcí měli zvážit výlety do lesa či jeho okolí. Informováni byli občané skrze aplikaci Mobilní Rozhlas.

V komentářích následně mnozí radí, kam by se myslivci mohli vydat zvíře hledat. Skupina myslivců a policistů celou oblast dopoledne prohledala, ale žádné stopy neobjevila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama