reklama

U Brandýsa nad Labem se potuluje medvěd, hlásili lidé. Starostka oznámení nepodceňuje

Nedaleko Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi prý lidé viděli medvěda. Hledat se ho vydala i redakce CNN Prima NEWS. Nebezpečného, avšak plachého zvířete se místní sice nebojí, avšak tamní starostka podotýká, že takové oznámení rozhodně nepodceňuje.

reklama

Zpráva o tom, že byl nedaleko obce Hlavenec spatřen medvěd, se objevila ve čtvrtek na webu Českomoravské myslivecké jednoty. Medvěda prý lidé viděli směrem na sever od Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, a to v okolí obce Hlavenec.

„Pocit to byl rozpačitý, my sice jako obec máme svého slavného jelena, ale medvěda jsme tu ještě neměli. Začali jsme tuto zprávu prověřovat,“ uvedla starostka obce Hlavenec Jarmila Smotlachová (ODS). Místní byli pochopitelně zvědaví.

„Myslím, že se nebojí, berou to na lehkou váhu. Samozřejmě my, jako představitelé obce, bychom to na lehkou váhu brát neměli,“ dodala starostka Smotlachová.

Zatím se ale toto podezření nepodařilo potvrdit. Myslivci v čerstvě napadaném sněhu nenašli žádné stopy ani trus. „I když je medvěd plaché zvíře, lidé by se ho neměli pokoušet hledat,“ podotkl z místa reportér Vladimír Procházka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta
360°

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta

Pandemický zákon je „brutální politická chyba“. Politici pokračují ve vytváření protiepidemického parchanta, postěžoval si na vládní kroky bývalý poslanec za ODS a zdravotnický expert Boris Šťastný v pořadu 360°. Do studia CNN Prima NEWS si přinesl vytištěný soubor vládních opatření se slovy, že kdyby se pokusil vyzkoušet úředníka resortu zdravotnictví z platných restrikcí, nejspíše by se nedočkal správných odpovědí.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura
360°

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama