U Brandýsa nad Labem se potuluje medvěd, hlásili lidé. Starostka oznámení nepodceňuje

Místní v obci Hlavenec se medvěda nebojí

Nedaleko Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi prý lidé viděli medvěda. Hledat se ho vydala i redakce CNN Prima NEWS. Nebezpečného, avšak plachého zvířete se místní sice nebojí, avšak tamní starostka podotýká, že takové oznámení rozhodně nepodceňuje.

Zpráva o tom, že byl nedaleko obce Hlavenec spatřen medvěd, se objevila ve čtvrtek na webu Českomoravské myslivecké jednoty. Medvěda prý lidé viděli směrem na sever od Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, a to v okolí obce Hlavenec.

„Pocit to byl rozpačitý, my sice jako obec máme svého slavného jelena, ale medvěda jsme tu ještě neměli. Začali jsme tuto zprávu prověřovat,“ uvedla starostka obce Hlavenec Jarmila Smotlachová (ODS). Místní byli pochopitelně zvědaví.

„Myslím, že se nebojí, berou to na lehkou váhu. Samozřejmě my, jako představitelé obce, bychom to na lehkou váhu brát neměli,“ dodala starostka Smotlachová.

Zatím se ale toto podezření nepodařilo potvrdit. Myslivci v čerstvě napadaném sněhu nenašli žádné stopy ani trus. „I když je medvěd plaché zvíře, lidé by se ho neměli pokoušet hledat,“ podotkl z místa reportér Vladimír Procházka.

Tagy: