Ruští vojáci utíkali od výbuchu jen ve spodním prádle. Ukrajinci v Melitopolu zasáhli kasárny

V okupovaném Melitopolu se v pondělí ráno ozvaly výbuchy ve dvou budovách, kde byli umístěni ruští vojáci a příslušníci bezpečnostních složek. Podle ukrajinských médií to uvedl starosta jihoukrajinského města Ivan Fedorov s tím, že dle očitých svědků ruští vojáci od místa exploze prchali pouze ve spodním prádle. Vedle toho okupační správa hovoří o zásahu vysokoškolských kolejí.

„Mnohokrát jsme říkali, že v zabraných budovách technické školy a univerzity jsou jak kasárna, tak budova, kde sídlí ‚správa‘ jejich (ruských) speciálních služeb, takzvané ministerstvo státní bezpečnosti. Proto byly ráno v těchto dvou budovách slyšet výbuchy,“ uvedl Fedorov.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Látka „proti krvácení“ z krevet nadchla Ukrajince. Ve válce už zachránila tisíce životů

„Očití svědci viděli, jak ruští vojáci z této ubytovny jednoduše vybíhali ve spodním prádle,“ dodal představitel ukrajinské správy s tím, že později zjistí, jaké ztráty nepřítel v důsledku výbuchů utrpěl, píše web Unian.

Okupační správa města podle ruské agentury TASS uvedla, že v Melitopolu byli po ukrajinském ostřelování civilních objektů dva lidé převezeni se zraněními do nemocnice. Zasaženy byly podle ní studentské koleje místní univerzity.

Silný výbuch se ráno podle RBK-Ukrajina ozval také v okupovaném Doněcku. V jihoukrajinském Mariupolu rovněž patrně při pokusu o atentát explodoval automobil Ruskem dosazeného šéfa policie Michaila Moskvina. Ve Slovjansku podle kanceláře ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zahynul v důsledku ruského ostřelování jeden člověk a další byli zraněni.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Tagy:
válka zranění vojáci výbuch Rusko Stasi Mariupol Doněck kasárna Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj Melitopol okupanti UNIAN Ivan Fedorovyč