reklama

VIDEO: Řidič na dálnici ujel v protisměru neuvěřitelných 30 kilometrů

Nepříjemné překvapení zažili v neděli ráno řidiči na dálnici D8 směrem na Prahu. V jejich pruhu se totiž najednou objevilo auto, které jelo v protisměru. Divák Krimi zpráv nám z nebezpečné jízdy poslal video.

reklama

„Vozidlo jsem zaregistroval za tunelem Radejčín, když jsem jel do práce v cca 6:30 hodin ráno,“ okomentoval celou situaci autor záběrů. On i další lidé se obrátili na linku 158. K protijedoucímu vozu pak vyrazilo hned několik hlídek.

„Řidič osobního vozidla Renault Thalia vjel mezi tunely Radejčín a Prackovice do protisměru. V jízdě pokračoval zhruba 30 kilometrů, než se ho kolegům podařilo za Liboucheckým tunelem zastavit,“ řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Kromě jízdy několik desítek kilometrů v protisměru řidič –⁠ minimálně po dobu trvání videozáznamu –⁠ jel v levém jízdním pruhu, který je určen pro předjíždění.

Šofér ale zřejmě vůbec netušil, že jede v opačném směru. Jak popsal očitý svědek, nereagoval ani na upozornění od dalších řidičů. „Auto jelo v protisměru rychlostí cca 100 km/h a pokračovalo v pruhu na Prahu. Troubil jsem na něj a gestikuloval, ale starší řidič vůbec nereagoval a ani nesnížil rychlost. Protijedoucí vozidla na něj blikala a troubila. Na to taktéž nereagoval,“ uvedl.

Během nebezpečné jízdy se naštěstí nikomu nic nestalo. ale šoféra zastavila až policejní hlídka.

Blikat. Zastavit. Neotáčet se

„Je to věc velice nebezpečná, velice záludná a řekl bych, že to je následkem nějakého špatného pochopení celé situace,“ řekl dopravní expert Jan Pechout.

Podle policistů řidič najel do protisměru mezi dvěma tunely. V těchto místech není žádný oficiální nájezd na dálnici nebo sjezd. Do opačného směru se šofér zřejmě dostal tak, že využil cestu určenou pro vozidla údržby.

„Celý případ prošetřujeme pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Nikdo ale ještě nebyl obviněn,“ dodal policejní mluvčí.

Ročně chybně na dálnici najede přes tři sta řidičů. Pokud se taková situace stane, existují jednoduché rady, které mohou zachránit život. „Blikat na ostatní, co nejrychleji zastavit, rozhodně se neotáčet a přivolat policisty,“ apeluje Pechout.

Policie pak zastaví provoz a auto v protisměru bezpečně z dálnice vyvede.

K tématu

Tagy: řidič nebezpečná jízda krimi zprávy osobní auto dálnice D8 policie

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den

Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den

  • Aktualizováno

V Česku v pátek do podvečera přibylo 8075 prokázaných případů COVID-19. Je to druhý nejvyšší počet k 18:00 od začátku epidemie. Rekord je 8840 ze středy. V nemocnicích je přes 5000 lidí s covidem. Ve čtvrtek jejich počet vzrostl o 267 na 5044, v těžkém stavu je 751 z nich. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 1941 lidí, u kterých byl prokázán nový koronavirus. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama