reklama

Vražda na Českolipsku: Muž zastřelil souseda, ten si prý stěžoval na hluk

Policisté zadrželi sedmačtyřicetiletého muže, který v neděli večer zastřelil ve Volfarticích na Českolipsku svého o deset let mladšího souseda. Při hádce na něj v opilosti několikrát vystřelil ze své legálně držené pistole. Informovala o tom mluvčí policie Ivana Baláková.

reklama

„Střelce, který se v době našeho příjezdu zdržoval na místě činu ve svém bydlišti, jsme zadrželi s využitím donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní. Odpor při tom nekladl,“ uvedla Baláková.

Případ kriminalisté vyšetřují jako vraždu. „Zadržený strávil noc v policejní cele a vzhledem k jeho včerejší (nedělní) opilosti s ním zahájíme procesní úkony teprve dnes,“ řekla mluvčí. Zadržený muž podle ní vlastní čtyři legálně držené střelné zbraně, a to tři samonabíjecí pistole a jednu samonabíjecí malorážku. „Zbrojní průkaz má od roku 1997. Jedná se o muže s čistým trestním rejstříkem,“ dodala Baláková.

Násilný trestný čin se stal v neděli před 19:30. „Z dosavadních informací vyplynulo, že si před tragickou událostí přišel 37letý muž na pozemek svého o deset let staršího souseda stěžovat na to, že ho ruší hluk z jejich domu. Následovala hádka, kterou ukončil opilý 47letý muž střelbou na souseda,“ informovala dále Baláková. Mladší muž na místě zemřel.

Mezi oběma rodinami údajně panovaly dlouhodobě napjaté vztahy. „Policisté v Žandově přijali ale v této souvislosti jen dvě oznámení, která spočívala v tom, že se jejich členové navzájem podezřívali z pomluv a schválností. Tato oznámení jsme postoupili do správního řízení příslušnému městskému úřadu. Žádný násilný konflikt mezi těmito rodinami jsme nikdy neřešili, dodala Baláková.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama