CNN Prima News válečný veterán

válečný veterán

Výpis příspěvků ke štítku „válečný veterán“

REPORTÁŽ: Dunkerk, Irák, Krym. Britové válčili v celém světě, teď tři dny ctí veterány

13. listopadu 2022 07:35

Velká Británie si po celý víkend pompézně připomíná oběti válek a přeživší veterány. Reportér CNN Prima NEWS sledoval oslavy v jihoanglickém přístavu Portsmouth, odkud Královské námořnictvo (Royal Navy) po staletí vyráželo do bojů po celém světě. Do I. a II. světové války, do Iráku i na Falklandy. V Portsmouthu však řada pomníků připomíná i padlé britské koloniální námořníky v Africe či Asii, o kterých se nyní taktně mlčí. Pieta za oběti začala v pátek 11. listopadu a vrcholí 13. listopadu tradičními průvody na Vzpomínkovou neděli (Remembrance Sunday).

REPORTÁŽ: Šéfka, babička a modla. Jak Britové vzpomínají na královnu Alžbětu II.?

21. září 2022 11:21

Pohřeb královny Alžběty II. přilákal do Londýna desítky až stovky tisíc lidí nejen z jiných koutů Velké Británie, ale rovnou celého světa. Mezi zahraničními návštěvníky jsem se ocitl i já. V přeplněných ulicích britské metropole jsem si povídal s řadou Britů, rodilých Londýňanů i cizinců, přičemž jsem se primárně ptal na to, jak si zesnulou panovnici zapamatují. Všechny odpovědi měly jeden společný jmenovatel – nikdo neřekl proti Alžbětě II. cokoliv špatného, pro všechny byla modlou a ikonou.

Americký veterán a jeho jednotka na Ukrajině se stali hitem. Vysloužil si ale i kritiku

28. března 2022 15:48

O tom, jak válka na Ukrajině vypadá, se veřejnost dozvídá díky reportérům z místa i místním. I vojáci přidávají nejrůznější záběry na sociální sítě. Jejich sílu využil i americký veterán James Vasquez, který vstoupil do ukrajinské armády jako zahraniční dobrovolník začátkem tohoto měsíce. A strhl tím na sebe vlnu pozornosti. Zatímco od některých sklízí obdiv, jiní ho kritizují.

Putin se regulérně zbláznil. Je izolovaný a iracionální, má jasno Kolář z TOP 09

4. března 2022 00:46

Obávám se, že ruský prezident Vladimir Putin je izolován od světa. „Podle mě se regulérně zbláznil,“ řekl k válce na Ukrajině v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Válečný veterán a místopředseda sněmovního výboru pro obranu Pavel Růžička (ANO) také rozebral novou možnost českých dobrovolníků odjet bojovat na Ukrajinu.

Putin propustil velitele své armády, tvrdí americký veterán. Fake news, obviňují ho lidé

28. února 2022 05:21

Náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace Valerij Gerasimov byl údajně propuštěn. Tvrdí to americký válečný veterán Alexander Vindman, který byl také členem Národní bezpečnostní rady USA. Podle něj prezident Vladimir Putin nějak musel vysvětlit neúspěch ve válce, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině. Mnoho lidí na sociálních sítích však Vindmana viní ze šíření fake news. Rusko se oficiálně k záležitosti nijak nevyjádřilo.

Zemřel vyznamenaný válečný hrdina Viktor Ráža. Nacistům škodil už jako malý kluk

30. ledna 2022 15:32

Ve Vojenské nemocnici v Olomouci zemřel válečný veterán Viktor Ráža, bylo mu šestadevadesát let, uvedl v neděli ředitel nemocnice Martin Svoboda. Veterán má na kontě řadu vyznamenání a medailí, mezi posledními byla medaile od ministra obrany udělená předloni k 75. výročí konce 2. světové války. Viktor Ráža zemřel v pátek, potvrdila na svých stránkách také organizace Paměť národa.

Přišel jsem o nohy, viděl umírat kamarády. Zbytečně, lituje veterán z Afghánistánu

18. srpna 2021 22:30

Z bezpečí svých domovů sledovali vojáci, kteří v Afghánistánu sloužili, postup Tálibánu. Pohled na zemi, pro kterou s přáteli krváceli, hodnotí jediným slovem. Srdcervoucí. Takové pocity má i britský veterán Jack Cumming, který do Afghánistánu zamířil po teroristickém útoku na USA z 11. září 2001. Zažil tam peklo, sledoval své přátele umírat a sám přišel o nohy. Podle něj zbytečně.

Živý odtud neodejdu, řval ukrajinský veterán. S granátem v ruce vtrhl na vládu

4. srpna 2021 13:02

Policie v Kyjevě zadržela muže, který ve středu s granátem v ruce vtrhl do sídla ukrajinské vlády a hrozil jeho odpálením. S odkazem na mluvčího ministerstva vnitra o tom informují tiskové agentury. Útočník se po vyjednávání policii vzdal a za své chování se omluvil, incident se obešel bez výbuchu. Policie mezitím potvrdila, že granát byl pravý. Muži hrozí až 15 let vězení.