reklama

Vandalství nebo pytláctví? Záchranáři se už dva týdny snaží odchytit postřeleného kačera

„Původně nám lidé volali, že kačer má v krku propisku,“ popisuje vedoucí plzeňské záchranné stanice Karel Makoň začátek celého případu. Když záchranáři do Doudlevic přijeli, uviděli kačera, který měl propíchnutou hlavu cizím předmětem. Později se ukázalo, že se jedná o šipku z ruční kuše. Ta však kačera neomezuje natolik, aby svým zachráncům nedokázal uletět.

reklama

„Původně nám lidé volali, že kačer má v krku propisku,“ popisuje vedoucí plzeňské záchranné stanice Karel Makoň začátek celého případu. Když záchranáři do Doudlevic přijeli, uviděli kačera, který měl propíchnutou hlavu cizím předmětem. Později se ukázalo, že se jedná o šipku z ruční kuše. Ta však kačera neomezuje natolik, aby svým zachráncům nedokázal uletět.

„Řešíme to s policií, ve hře jsou dvě možnosti. Buď vandalství, kdy se někdo bavil střílením kuší po kachnách – tady by se jednalo přestupek,“ popisuje Makoň. Druhou možností je pytláctví, kdy zatím neznámý pachatel na kačera střílel s cílem ho ulovit. „To zjistíme ve chvíli, kdy se nám ho podaří chytit a my si budeme moci prohlédnout šipku z kuše. Z fotografií to zatím vypadá, že je tam zbytek vlasce,“ vysvětluje Karel Makoň.

I přes své zranění kačer létá a přesouvá se z jedné lokality na druhou ve zhruba kilometrovém úseku. „Šipka zasáhla krk a oblast oka. Hůř vidí, ale reaguje dobře. Upřímně se divím, že to zvíře funguje. Při letu mu šipka zavazí, ale ne natolik, aby nebyl schopen uletět. Když jsme si vzali na pomoc kajak, vypadalo to, že se odchyt podaří, ale pak ho to přestalo bavit, nabral výšku a zmizel,“ popisuje Makoň. „Je to o lsti a zvířata nejsou hloupá. Kačer nás zatím školí,“ dodává.

Záchranáři v současné chvíli kromě snahy kačera odchytit také pátrají po svědcích z řad místních obyvatel. K incidentu došlo před dvěma až třemi týdny a je možné, že není první. V úseku mezi vodárnou Homolka a Papírenskou lávkou se už v minulosti našli tři uhynulí kačeři. Příčina smrti je však neznámá, nález totiž neputoval do záchranné stanice. Záchranářům, kteří na případu spolupracují s policií tak nezbývá, než se spolehnout na případné svědky události.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama