reklama
CNN Prima News záchranná stanice

záchranná stanice

Výpis příspěvků ke štítku „záchranná stanice“

Límcování labutí i hus je přínosné, ptáci netrpí, uklidňují veřejnost odborníci

19. července 2021 09:00

Každoročně přijmou ornitologové i záchranné stanice několik oznámení o labutích s plechovkou či rybářským odpadem na krku. V drtivé většině se však jedná o límce – značení, které se používá po celém světě. Podle odborníků sehrálo právě límcování labutí významnou roli při jejich ochraně před vybitím kvůli ptačí chřipce. Tím však přínosy límců nekončí. Přesto se u části veřejnosti nesetkávají s pochopením.

KOMENTÁŘ: Uklované čapí mládě jako symbol odtržení lidí od přírody i varování

15. července 2021 15:30

Případ oseckých čápů, kdy se matka rozhodla zabít jedno z mláďat, poukázal na celou řadu velmi důležitých věcí. Že část veřejnosti není ochotna akceptovat to, co se v přírodě běžně děje většinou mimo kamery. Že spousta lidí neví, jaká je skutečná funkce záchranných stanic. Že zjitřené emoce jsou více než vědomosti a zkušenosti doplněné o mnohaletou praxi. A že se potýkáme s mnohem závažnějším problémem, který může ohrozit ne jedno čapí mládě, ale nepřeberné množství všech živočišných druhů.

Srnčata nejsou opuštěná. Ohrožujete je až tím, že je seberete, apelují ochránci

9. června 2021 08:59

Záchranné stanice po celé republice v těchto dnech plní srnčata, která lidé nacházejí v trávě zdánlivě opuštěná. Ve skutečnosti ale dospělá srna bývá opodál a do opravdového ohrožení se mláďata dostávají až tím, že je lidé seberou. Jejich matka je už zpátky nepřijme kvůli lidskému pachu a srnčata jsou odsouzená k životu v zajetí.

reklama