CNN Prima News záchranná stanice

záchranná stanice

Výpis příspěvků ke štítku „záchranná stanice“

Podzim: Nejšťastnější období veverek

Právě na podzim, kdy všude kolem padá listí a stromy jsou zbarvené do žlutorezavých barev, zažívají veverky to nejšťastnější období v roce. Podobně jako matky, které přestanou kojit své ratolesti a mohou se na více hodin vzdálit, mají v tomto období i veverky více času na sebe. Po devíti měsících březosti, rození a krmení mláďat si mohou odpočinout a nabrat síly.

Je to poslání, říká o stanici Papouščí ráj její zakladatel. V kritické situaci prosí o pomoc

V roce 2018 založil Norbert záchrannou stanici Papouščí ráj. Dnes se stará o takřka 500 exotických ptáků nejrůznějšího druhu – 365 dní v roce, bez jediné chvíle volna. Dosud se stanici dařilo provozní náklady hradit z příspěvků od příznivců a dárců, nyní je však situace kritická. Z toho důvodu se zakladatel obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. Na stránkách Znesnáze21 založil veřejnou sbírku.

Smrtelná past u cesty: Liščátko si z betonové jámy zakňouralo o pomoc, srnče nepřežilo

Ochránci zvířat upozorňují na velké množství nezabezpečených melioračních šachet na polích a loukách, ze kterých se stávají smrtelné pasti. Z jedné takové betonové jámy zachránci naposledy vytáhli liščí mládě, které mělo štěstí, že jeho naříkání slyšeli kolemjdoucí turisté. Snadno do nich však může spadnout kromě menších živočichů i malé dítě.