reklama

Vánoční cesta: Chloubou adventní Jihlavy je opět kruhové kluziště. Nechybí ani městská soutěž

Ani nová vládní opatření neubrala nic na vánoční atmosféře v Jihlavě. Celé město se ocitlo v objetí vánočních ozdob a sváteční nálady. Centrem veškerého dění se opět stalo rozlehlé Masarykovo náměstí. Třebaže plány pro tradiční jarmark, adventní koncerty a další doprovodný program musely jít stranou, největší město Vysočiny se i nadále může pochlubit hned několika lákavými atrakcemi.

reklama

Velkému vánočnímu stromečku dělá společnost několik menších stromků, které ozdobily děti z místních mateřských škol. Nechybí ani betlém, stánky s vánočními ozdobami či Ježíškova pošta, díky níž mohou děti i dospělí posílat své dopisy a přáníčka.

Speciální vánoční schránku najdou zájemci na zdi jihlavského obecního úřadu, která bude k dispozici až do 23. prosince. Město mimo jiné nadále plánuje tradiční řežbu ledové sochy, jež se odehraje v neděli 19. prosince.

🎄 Soutěžíte ve Vánočním putování? 👧🧒 Malí vánoční poutníci se vydali do jihlavských ulic už na začátku prosince, aby se...

Posted by Město Jihlava on Tuesday, December 7, 2021

Adventní čas doprovází také městská soutěž Vánoční putování. Zájemce čekají na několika stanovištích dobrovolníci s jednoduchými úkoly. Jejich řešení se zapisují na speciální soutěžní kartičku, kterou si mohou vyzvednout a posléze také odevzdat v Městském informačním centru poblíž náměstí. Úspěšní řešitelé se již na místě dočkají drobné odměny, hlavní ceny se nicméně budou losovat na začátku nadcházejícího roku.

Místní si nejvíce užívají „ledový adventní věnec“

Největším lákadlem vánoční Jihlavy je již tradičně velké kruhové kluziště přímo na Masarykově náměstí. Veřejnosti je totiž přístupný zcela zdarma od rána do večera, a to včetně víkendů a vánočních svátků. V dopoledních hodinách mají přednost školní kolektivy, což udělá radost především dětem.

Hned vedle kluziště je také půjčovna bruslí v dámských, pánských i dětských velikostech. Nechybí ani skříňky na uložení osobních věcí či koše s ohněm na rozehřátí. Celková kapacita kluziště je ve světle pandemické situace omezena na maximálně 80 lidí.

Platí zde rovněž další omezení, které mají zajistit co nejbezpečnější prožití vánoční Jihlavy. Na kluziště mohou pouze osoby bez klinických příznaků nemoci COVID-19, mají dokončené očkování, prodělané onemocnění či potvrzení o kontraindikaci k očkování společně s negativním výsledkem testu. Výjimky se dočkaly děti do 12 let.

Tagy:
Vánoce advent Vysočina Jihlava vánoční strom bruslení Vánoční cesta kluziště

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama