reklama

Ve Varšavě sjel autobus z mostu: Jeden mrtvý, dalších dvacet lidí se zranilo

V polském hlavním městě sjel autobus městské hromadné dopravy z mostu. Při nehodě se zranilo 20 lidí. Radnice potvrdila, že jeden člověk zemřel. Podle tamních médiích mělo jít o jedno z cestujících.

reklama

V polském hlavním městě Varšavě ve čtvrtek odpoledne sjel autobus z mostu. Podle tamních médií bylo dvacet lidí zraněno. Jeden člověk nehodu nepřežil. Web Gazeta.pl uvedl, že by mělo jít o jednoho z cestujících. Řidič autobusu byl předán do péče záchranářů.

Mluvčí záchranářů Tomasz Prazner pro TVN24 upřesnil, že devět lidí je v kritickém stavu. Na místě zasahuje kromě vrtulníku i devět týmů zdravotníků. „V Autobuse cestovalo zhruba 30 lidí, ne všichni byli převezeni do nemocnice,“ upřesnil zase mluvčí hasičů Karol Kierzkowski.

Autobus se při nehodě doslova roztrhl na dvě půlky. Jednu museli hasiči zabezpečit na mostu, druhá skončila na cyklostezce. Hasiči nejprve hovořili o dvou mrtvých, policie později upřesnila, že oběť je jedna. Zranění utrpělo přinejmenším jedno dítě.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski, který patří k favoritům nadcházejících prezidentských voleb, kvůli nehodě přerušil kampaň a vrací se do metropole. Jeho hlavní soupeř, stávající prezident Andrzej Duda apeloval na vládu, aby se postarala o pomoc všem, které havárie zasáhla.

Příčina nehody zatím není jasná. Podle dopravního podniku bylo vozidlo technicky v pořádku a řídil je zkušený řidič. Policie tak v souvislosti s nehodou žádá všechny možné svědky, aby jim posílali záznamy ze svých kamer.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama