reklama

„Hustá dvojka“ Maláčová–⁠Stropnický: Hraje se o rozkradení státu Piráty a ODS

Ve volbách jde o rozkradení majetku státu jako školy, lesy či prodej Českých dráha a České pošty. To s bojovným a lehce výhružným tónem v novém videu tvrdí tzv. hustá dvojka z ČSSD Jana Maláčová a Matěj Stropnický. Rozkradením nazývá privatizaci – tedy prodej státního majetku do soukromých rukou –⁠ a míří především na koalice vedené ODS a Piráty.

reklama

O částečné privatizaci Českých drah nebo České pošty v dlouhodobém horizontu uvažuje především koalice ODS, TOP 09 a lidovců. Ač ČSSD do této kategorie zařadila i Piráty, ti otevřeně o privatizaci těchto státních podniků nehovoří. Naopak regionální uskupení strany často varuje před privatizací nemocnic nebo bytů, a jsou tak na stejné straně jako ČSSD.

„Zloději přitvrzují. Minulý týden řekl Stanjura, že by jeho koalice po kouskách klidně prodala i České dráhy a Českou poštu,“ začíná video Stropnický, který na kandidátce ČSSD kandiduje do Sněmovny v Praze právě za Janou Maláčovou.

O částečné privatizaci těchto dvou státních podniků Stanjura skutečně mluvil v rozhovoru pro E15.

„Česká pošta by mohla být akciová společnost kótovaná na burze a nějaké procento by se mohlo prodat. Stát by si nechal většinu. Je to i model, který bych preferoval u Českých drah. Po nástupu konkurenčního prostředí na železnici se ukázalo, že i České dráhy se umějí zlepšit,“ prohlásil předseda poslaneckého klubu ODS koncem srpna.

ČSSD proti privatizaci

To je podle ČSSD až zločinecké. „ČSSD nikdy nedopustí rozkradení, tedy pardon privatizaci, jak vy tomu říkáte, Českých drah a České pošty nikdy nedovolí,“ pokračuje ve videu Maláčová.

„Co ještě všechno budou chtít koalice ODS a Pirátů prodat, aby nemuseli zvedat daně nadnárodním koncernům a bohatým lidem. Lesy, silnice, školy, nemocnice, pojišťovny?“ ptá se dál na videu Stropnický.

Oba mají jasno. „Rozkradení toho zbytku, co náš stát ještě drží pod kontrolou, to je to, oč běží v těchto volbách,“ tvrdí na závěr videa Stropnický s tím, že tohle ČSSD nikdy nepřipustí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček
Volby 2021

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama