Řidiči, vystup. Věčně červené semafory trápí Pražany, podle expertů mohou být nebezpečné

S problémovým semaforem se mohou řidiči setkat na Žižkově v Husitské ulici.

Semafory na tlačítko

Matoucí semafory, kde svítí pouze červená, trápí řidiče hned na několika místech v Praze. Aby auta mohla opustit křižovatky s takovými světelnými znameními, musí si je šoféři vlastnoručně přepnout. Podle dopravních expertů přitom mohou řidičům nejen pocuchat nervy, ale zároveň je vystavit nezanedbatelnému nebezpečí.

Červená ovce mezi semafory se nachází na křižovatce na Žižkově u Husitské ulice. Jinou barvu totiž řidiči na této signalizaci skoro nikdy neuvidí. Aby mohli projet, musí z auta vystoupit, dojít k tlačítku, přičemž po zmáčknutí se dozví, že musí čekat.

K TÉMATU: Mnoho stromů stojí příliš blízko silnice, tvrdí expert. Které regiony jsou nejrizikovější?

Po chvíli se semafor deaktivuje. Na odjezd má pak šofér sotva pár vteřin na projetí. „Neumím si představit, že na tom místě zastaví někdo, kdo má pohybové problémy, nebo dokonce vozíčkář. Navíc třeba za tmy lidé nechtějí opustit své auto,“ uvedl pro CNN Prima NEWS dopravní expert Roman Budský.

Jenže tím problém nekončí. Řidič je povinen následně zastavit na přiléhající stopce. Semafor mimo jiné stojí u divadla moderního tance s pohybovým centrem. „Odtud můžete zatočit jen doprava, jinak dojde ke srážce, což nikdo z řidičů neví. Úsek je velmi nebezpečný. Už jsme tu pár nepříjemných nehod zaznamenali,“ vysvětlila ředitelka Tance Praha a divadla Ponec Yvona Kreuzmannová.

S obdobnými komplikacemi musí počítat i lidé na křižovatce u Mánesa. Na místě se tak často tvoří kolony. „Dochází k nim v případě, že na místě parkují neoprávněně řidiči, jelikož pak by tam musela svítit zelená neustále,“ uvedl Jiří Wolf z Technické správy komunikací.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Jízda o život. Sanitka s miminem na dálnici měla defekt kola, zoufalé posádce pomohla policie

Tagy: