CNN Prima News semafor

semafor

Výpis příspěvků ke štítku „semafor“

Dobrá zpráva pro neočkované. Z Azorů a Kanárských ostrovů budou mít jednodušší návrat

Od pondělí se zjednoduší neočkovaným lidem návrat do České republiky z Azorských a Kanárských ostrovů. Na takzvané mapě cestovatele budou tato území oranžová, což značí střední míru rizika nákazy koronavirem. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Komplikace pro neočkované. Návrat z Dánska, Islandu a Norska se od pondělí ztíží

Neočkovaní Češi budou mít od pondělí složitější návrat z Dánska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska. Všechny čtyři země se na covidovém semaforu přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Naopak z Kypru bude návrat jednodušší. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Návrat z Maďarska se pro neočkované ztíží. Co dalšího bude při cestování jinak?

Z Finska, Maďarska a Lucemburska bude od pondělí pro lidi nenaočkované proti covidu obtížnější návrat do České republiky. Na takzvané mapě cestovatele se země přesunou z oranžové barvy do červené, značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Zjednoduší se naopak návrat ze Švýcarska. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.