reklama
CNN Prima News semafor

semafor

Výpis příspěvků ke štítku „semafor“

PŘEHLEDNĚ: Dovolená za přísných pravidel. Kam smějí Češi vycestovat a jak se vrátí?

Po světě se šíří nové mutace koronaviru a snižování výskytu nemoci COVID-19 se nevyvíjí podle přání představitelů Evropské unie. Pro cestování tak platí od pátku 5. února přísnější pravidla. Do aktualizované cestovatelské mapy přibyla nově kategorie velmi rizikových států, do níž patří například Česko, Slovensko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, pobaltské země, Slovinsko nebo Irsko a většina zemí mimo Evropskou unii. Kam lze vycestovat a za jakých podmínek je možné se vrátit do Česka?

Pravda o kamerách na semaforech. Jak fungují a kde se vyplatí včas zastavit?

Křižovatka. Místo, kde se vzájemně střetávají proudy vozidel z různých směrů a kde zpravidla bývají nainstalovaná takzvaná světelná signalizační zařízení neboli semafory. Na správné dodržování pokynů dohlížejí náhodné policejní hlídky. V některých případech se lze setkat i s kamerovými systémy, které odhalí i průjezd na červenou. Dopustí-li se řidič přestupku vícekrát, hrozí mu i zákaz řízení.

Proč jsou stejná opatření na Vysočině i v Praze? PES může být v budoucnu regionální

Epidemiologická situace z posledních týdnů stále jasněji ukazuje na rozdíly mezi jednotlivými regiony. Zatímco Praha se blíží svými hodnotami úrovni druhého stupně systému PES, například okres Havlíčkův Brod by měl patřit dokonce do pátého, tedy nejhoršího stupně. Přesto platí stejná opatření pro všechny regiony. Nabízí se tedy otázka, zda by jednotlivé úrovně PES neměly platit regionálně, jako tomu bylo při takzvaném semaforu.

Petříček: Na semaforu v pondělí většina evropských zemí zčervená, zbytek bude oranžový

Aktualizováno

Od pondělí budou na takzvaném cestovatelském semaforu, který bude nově sladěn v rámci Evropské unie, označeny minimálně oranžovou barvou takřka všechny evropské země. Většina z nich bude dokonce červená, řekl na středeční tiskové konferenci ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Dosud bylo nutné absolvovat test na koronavirus nebo nastoupit do karantény pouze po přicestování ze Španělska, národní mapa cestovatele ale nebyla od září aktualizována.

reklama