CNN Prima News semafor

semafor

Výpis příspěvků ke štítku „semafor“

Přísnější podmínky i pro Čechy vracející se domů? Vláda po několika hodinách otočila

23. prosince 2021 16:36
Aktualizováno

Cizinci ze zemí se středním či nízkým rizikem nákazy nemocí COVID-19 budou muset mít od pondělí PCR test před vstupem do ČR. Pro české občany a další skupiny lidí zařazených do výjimek toto nařízení mělo platit od 3. ledna, ministerstvo zdravotnictví ale nakonec své rozhodnutí vzalo zpět. Za to si vysloužilo obrovskou kritiku.

Dobrá zpráva pro neočkované. Z Azorů a Kanárských ostrovů budou mít jednodušší návrat

10. prosince 2021 15:16

Od pondělí se zjednoduší neočkovaným lidem návrat do České republiky z Azorských a Kanárských ostrovů. Na takzvané mapě cestovatele budou tato území oranžová, což značí střední míru rizika nákazy koronavirem. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Komplikace pro neočkované. Návrat z Dánska, Islandu a Norska se od pondělí ztíží

29. října 2021 13:52

Neočkovaní Češi budou mít od pondělí složitější návrat z Dánska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska. Všechny čtyři země se na covidovém semaforu přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Naopak z Kypru bude návrat jednodušší. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Návrat z Maďarska se pro neočkované ztíží. Co dalšího bude při cestování jinak?

15. října 2021 12:46

Z Finska, Maďarska a Lucemburska bude od pondělí pro lidi nenaočkované proti covidu obtížnější návrat do České republiky. Na takzvané mapě cestovatele se země přesunou z oranžové barvy do červené, značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Zjednoduší se naopak návrat ze Švýcarska. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Změna na covidovém semaforu: Návrat ze Slovenska bude složitější, odjinud jednodušší

1. října 2021 13:51

Od pondělí bude složitější návrat ze Slovenska a Lucemburska do Česka. Obě země se na tzv. mapě cestovatele přesunou z oranžové kategorie se středním rizikem nákazy covidem do červené, kde je riziko nákazy vysoké. Do oranžové kategorie se přesunují Maďarsko a Lichtenštejnsko, do zelené s nízkým rizikem nákazy se pak posunou Malta a Azorské ostrovy, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví.

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

17. září 2021 13:09

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Komplikace pro neočkované: Návrat z Chorvatska a Rakouska se od pondělí ztíží

10. září 2021 15:14

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy koronavirem, který bude účinný od pondělí 13. září. Do červené kategorie se přesune Chorvatsko, Irsko a Rakousko. Oranžová sekce se rozroste například o Dánsko, Slovensko, Švédsko, Kanárské ostrovy či portugalskou Madeiru. Naopak Azorské ostrovy budou zelené. Testy v zahraničí budou moci znovu provádět i čeští zdravotníci, ministerstvo upravilo mimořádné opatření.