CNN Prima News velikonoční tradice

velikonoční tradice

Výpis příspěvků ke štítku „velikonoční tradice“

Vakcíny jsou v pandemii klíčové. Každý má právo na léčbu, zdůraznil papež během mše

4. dubna 2021 13:41

Papež František v neděli sloužil velikonoční mši uvnitř svatopetrské baziliky. Kvůli pandemii covidu už ale druhý rok za sebou v omezeném režimu. Obvykle hlava katolické církve připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista za přítomnosti desítek tisíc věřících na Svatopetrském náměstí. To letos, stejně jako loni, zeje prázdnotou.

Jak se vyrábí vrtané nebo také madeirové kraslice?

2. dubna 2021 07:44

Marta Kamp se narodila v Čechách, ale již řadu let žije v Rakousku. Sem si přinesla i nevšední zálibu, kterou je výroba vrtaných nebo jinak nazývaných madeirových kraslic. Tuto techniku neustále vylepšuje a zdokonaluje a výsledkem jsou skutečná umělecká díla, která svou křehkou krásou okouzlila již obrovské množství zájemců o tuto techniku.

K pašijovému týdnu se pojí spousta tradic. Znáte je všechny?

18. března 2021 10:00

Pašijový týden je posledním týdnem období půstu, které trvá 40 dní a vrcholí velikonočními svátky. Letos začíná nedělí 28. března. Je to období, kdy se dodržuje mnoho zvyků a tradic, které mají křesťanský i světský původ a jednotlivé dny se podle nich jmenují. Znáte je všechny?

Připravte se na tradiční velikonoce

11. března 2021 10:00

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak je potřeba se na ně připravit. Velikonoční svátky vrcholící Velikonočním pondělím jsou v každém případě oslavou něčeho nového. Pro věřící vzkříšením Ježíše Krista, pro ostatní oslavou příchodu jara. Ani v jednom případě si ale tyto svátky neumíme představit bez tradičních zvyků. Které z následujících jsou ty vaše?

Zvířecí roztomilouši, kteří se stali symboly Velikonoc

12. dubna 2020 05:15

Začátek jara je nesporně spojen s příchodem nových životů. Nejen, že začíná vše kvést a rodí se nové zvířecí mláďata, ale slaví se ten největší z křesťanských svátků – Velikonoce. Název Velikonoce pochází z „velké noci“ ze soboty na neděli, kdy došlo ke zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pro nás je však důležité, že tyto svátky jsou spjaty se symboly zvířat. Hlavně s mláďaty. Proč? Nejspíš kvůli symbolu života, čistoty a nevinnosti. Pojďme si říct proč právě beránci, kuřata a zajíčci jsou velikonočními hrdiny.