Velký den českého brankáře i malé opičky. V NHL se postarala o úvodní vhazování

Zápas v NHL mezi Anaheimem Ducks a Detroitem Red Wings byl výjimečným zážitkem zejména pro českého brankáře Lukáše Dostála. Ten si v zámořské lize odškrtl premiéru, která byla navíc vítězná. Při vzpomínkách na svůj debut se gólman odchovaný Kometou Brno bude moct ohlídnout i za jednou kuriózní vložkou svého velkého večera. O slavnostní vhazování se totiž postarala opice.

Zápasem s Detroirem oslavovala organizace Anaheim Ducks spolupráci s baseballovým sousedem z Kalifornie Los Angeles Angels. A součástí takzvané „Angels Night“ byl nevídaný předzápasový akt. Ke slavnostnímu vhazování jsou často přizvané známé celebrity, případně váleční veteráni, doktoři a tak dále. Nicméně buly v podání zástupce světa zvířat bylo novinkou.

Drobným primátem v centru dění byla malpa kapucínská s názvem Rally Monkey. Jde o neoficiálního maskota losangeleských baseballistů. Opička k týmu Angels patří od června roku roku 2000, kdy se utkání se San Franciscem Giants nejprve nevyvíjelo dobře. Pak ale operátoři výsledkové tabule promítli na obrazovku záběry s opičkou z filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv s Jimem Carrym. Fanoušci byli nadšení a domácí tým poté zvládl duel otočit. O šťastném talismanu bylo rozhodnuto.

Teď se živá opice zjevila v dresu Angels na ledě stadionu Honda Center a do středového kruhu zamířili oba kapitáni hokejových celků – za Anaheim Ryan Getzlaf, za Detroit Dylan Larkin. VIP host suverénně zamával tribunám, pak uchopil připravený puk a mrsknul ho mezi Getzlafa s Larkinem.

Neobvyklá ceremonie odstartovala zdařilou premiéru českého brankáře Lukáše Dostála v NHL. Při prvním startu v nejlepší soutěži světa pochytal 33 střel a měl velký podíl na výhře 4:3 po nájezdech. Proto také byl vyhlášený třetí hvězdou zápasu.

21letý Dostál, kterého vychovala Kometa Brno, zatím v této sezoně střežil brankoviště farmy Duck San Diego Gulls. Předtím chytal dvě a půl sezony ve finském Ilves.

Tagy:
baseball NHL hokej sport Detroit Red Wings Los Angeles Angels Anaheim Ducks maskot