Vémola z nemocnice zrušil očekávaný zápas. Otrávený soupeř vzkazuje: Může si za to sám

Prosincový galavečer organizace Oktagon v pražské O2 areně přišel o hlavní zápas. Karlos Vémola ze zdravotních důvodů zrušil dlouho očekávaný titulový souboj MMA ve střední váze s Patrikem Kinclem. Sedmatřicetiletý fighter je od minulého týdne v nemocnici se zánětem v těle. O zrušení souboje v úterý informovali zástupci Oktagonu.

„Situace nás všechny samozřejmě velice mrzí. Přejeme Karlovi co nejrychlejší uzdravení a věřím, že se nám nový termín povede najít brzy,“ uvedl spolumajitel organizace Ondřej Novotný v tiskové zprávě.

Kincl, který je držitelem pásu Oktagonu, by se měl 30. prosince v O2 areně představit. O jeho novém soupeři organizace jedná. Variantou je být souboj se Srbem Aleksandarem Iličem, kterého Vémola v červenci porazil a získal titul v polotěžké váze do 93 kilogramů.

„Terminátor“ dorazil v minulém týdnu do motolské nemocnice ve velmi špatném stavu s vysokými horečkami, mělo mu jít dokonce o život. Podle všeho může za trable bakteriální infekce.

Kincl na Instagramu uvedl, že určité signály o tom, že nadcházející soupeř nebude na prosincový termín připraven, měl delší dobu. „Tváří v tvář sám Vémola zmiňoval nějaký březnový termín. Vše jsem bral jako nějakou psychologickou hru. Teď se ale moje obavy potvrdily. Jsem přesvědčen, že hospitalizace v nemocnici není hraná záležitost a rozhodně to nebude jen nějaká rýmička. Jsem ale také přesvědčen, že si za to může sám,“ napsal.

Přiznal, že je otrávený, protože tento zápas chtěl čtyři roky. „Jako profesionální sportovec by se o sebe měl člověk starat na 100 procent. Všichni jsme měli možnost sledovat jeho (Vémolovy) různé večírky v době přípravy, které se rozhodně neshodují s kvalitní regenerací. Zranění jsou v MMA dost častá, sám s tím mám své zkušenosti, ale tady se podle dostupných informací řeší jedna a ta samá věc,“ vyčetl zápasníkovi, který se podíval do slavné UFC.

Tagy: